امام جمعه موفت تهران: تنها یک توطئه باقی مانده و آن گرانی‌های افسارگسیخته است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به طراحی ۲۰۰ توطئه برای سرنگونی نظام اسلامی توسط پژوهشکده‌های آمریکایی، تاکید کرد: تنها یک توطئه باقی مانده و آن گرانی‌های افسارگسیخته است.

امام جمعه موفت تهران: تنها یک توطئه باقی مانده و آن گرانی‌های افسارگسیخته است
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، سید احمد خاتمی در یادواره ۲۲۰۰ شهید شهرستان رشت و ۲۳ شهید مدافع حرم استان گیلان که در گلزار شهدای رشت برگزار شد، شهدا را زنده حقیقی و محور وحدت دانست و اظهار کرد: شهدا حیات معنوی دارند و دعای شهدا کشور و نظام ما را تنها نمی‌گذارند.

وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها خاندان پهلوی را برای دین زدایی از جامعه ایرانی آورده بودند، تصریح کرد: شاه نیز در آخرین اقدام خود با تحریک هویدا می‌خواست در کشور ما اسلام را از رسمیت بیندازد و ضدیت خود را با دین نشان دهد، اما شهدا اجازه ندادند.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه اسلام در کشور ما برانداختنی نیست، اضافه کرد: شهیدان پرچم اسلام و قرآن را برافراشتند و این پرچم بر زمین نمی‌ماند.

وی ملت ایران را حافظ ارمغان شهدا دانست و تاکید کرد: به برکت خون شهدا شاخ آمریکا را شکستیم و به فضل الهی روز به روز شاهد سقوط بیشتر این نظام استکباری خواهیم بود و توطئه‌های آنان را خنثی خواهیم کرد.

خاتمی با اشاره به طراحی ۲۰۰ توطئه برای سرنگونی نظام اسلامی توسط پژوهشکده‌های آمریکایی، تاکید کرد: تنها یک توطئه باقی مانده و آن گرانی‌های افسارگسیخته است؛ در واقع گرانی‌ها جنگ اقتصادی با آمریکاست؛ البته سوءمدیریت‌ها را تبرئه نمی‌کنیم، اما شاهد صحنه‌گردانی آمریکا هستیم. از همین جا به صراحت می‌گویم این حجم از گرانی توطئه و جنگ اقتصادی با آمریکاست لذا مسوولان باید حرکت جهادی برای پیروزی در جنگ اقتصادی و مقابله با گرانی‌های افسار گسیخته را بیشتر کنند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه صمیمانه از مسئولان می‌خواهیم حرکت جهادی خودشان را برای مهار گرانی‌ها بیشتر کنند و گفت: مردم نیز با صبر و تقوا به وعده الهی «فَإِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ یُسۡرًا» امید داشته باشند، زیرا مشکلات ماندنی نیست و در طول ۴۴ سال گذشته شاهد نصرت‌های الهی بودیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب، آینده را روشن‌تر از گذشته دانست و تاکید کرد: شاهد سبقت کشورهای همسایه در برقراری رابطه با ایران هستیم؛ البته حسن همجواری برای جمهوری اسلامی یک اصل است و از برقراری این حسن همجواری خوشحالیم.

ت ت
کدخبر: 145134 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها