این زن معروف اروپایی روسری هدیه گرفت!+عکس

رئیس پارلمان اروپا فهرست هدایایی را که سال گذشته میلادی دریافت کرده بود منتشر کرد.

این زن معروف اروپایی روسری هدیه گرفت!+عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا سرانجام با عمل به وعده‌ای که از پیش داده بود فهرست هدایای دریافتی خود در سال گذشته میلادی را با اندکی تاخیر منتشر کرد.

اقدام رئیس پارلمان اروپا در راستای شفاف‌سازی و بازگردان دوباره اعتبار به این نهاد قانون‌گذار اروپایی صورت می‌گیرد که بنیان‌های آن چندی پیش در پی رسوایی موسوم به «قطر‌گیت» متزلزل شد.

رسوایی اختلاس و دریافت رشوه از سوی معاون خانم متسولا و شمار دیگری از نمایندگان پارلمان اروپا برای دفاع از منافع کشورهای قطر و مراکش اواخر سال گذشته میلادی موجی از تردید و بدگمانی را نسبت به ساختار فعلی این نهاد اروپایی در میان کارشناسان و مسئولان اتحادیه اروپا برانگیخت.

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا که پیش‌تر از اصلاحاتی جامع حاوی محورهایی چون «تقویت حمایت از افشاگران»، تهیه «فهرستی از افراد مجاز به ورود به پارلمان اروپا» و نیز «ممنوعیت گروه‌های غیررسمی دوستی با کشورهای ثالت» خبر داده بود روز پنجشنبه از کلید خوردن این اصلاحات پرده برداشت.

رئیس پارلمان اروپا همچنین فهرست هدایایی را که سال گذشته میلادی دریافت کرده بود منتشر کرد که در آن اقلامی چون سوسیس خشک، شامپاین، روسری، کتاب، شکلات و یک مجسمه آبی رنگ گوسفند دیده می‌شود

این هدایا روز ۱۲ ژانویه ۲۰۲۳ در قالب یک سند عمومی به ثبت رسیده و اکنون در وب‌سایت پارلمان اروپا منتشر شده است.

این در حالیست که بنا به آیین نامه داخلی پارلمان اروپا، کلیه نمایندگان موظفند یک ماه پس از دریافت هدایا فهرست اقلام آن را اعلام کنند.

سخنگوی رئیس پارلمان اروپا در پاسخ به سوال خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که اقدام خانم متسولا در انتشار هدایای دریافتی با هدف «تشویق به شفافیت» و «الگوسازی» و پرهیز از رویه پیشینیانش صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا مهلت ثبت این هدایا از سوی خانم متسولا رعایت نشده گفت «این عملی است که طبق ملاحظات در نظر گرفته شده روسا ملزم به رعایت قواعد آن نیستند.»

اروپا

منبع: اعتمادآنلاین

ت ت
کدخبر: 134586 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها