نحوه استفاده از دارو در زندان‌ها خبرساز شد

سازمان زندان‌ها اعلام کرد: هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی از لحظه ورود تا تمام دوران حبس «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد.

نحوه استفاده از دارو در زندان‌ها خبرساز شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به نقل از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، زندان‌های کشور تحت عنوان «مراکز اصلاحی و تربیتی» از دیرباز با در نظر گرفتن آموزه‌های اسلامی‌ و اخلاقی و با نیت خیرخواهانه، بازسازگاری مددجویان و حمایت از خانواده زندانیان را در دستور کار دارند.

با این‌حال متاسفانه برخی مجرمین پس از احراز جرم و محکومیت، فرصت بازسازگاری در زندان را مغتنم ندانسته و دست به تبلیغات غیرواقعی، فریبنده و نمایشی می زنند.

بر همین اساس در خصوص اظهارات دروغ یکی از افراد درباره نحوه استفاده از دارو در زندان ها باید یادآور شد: در زندان‎های کشور، هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.

همچنین واحد بهداشت و درمان زندان‌ها ذیل نظر دفتر مربوطه در سازمان زندان‌ها و تعامل دائمی با اساتید معتبر علمی و دانشگاهی است که نه ‌فقط نظارت‌های دائمی بلکه زمینه بهترین درمان‌های پزشکی را برای زندانیان فراهم آورده است.

در خصوص دیگر سخنان مطروحه توسط برخی زندانیان به ویژه در ارتباط با ادعاهای بی سند و بی مدرک، تاکید می شود زندانیان براساس طبقه‌بندی و تفکیک جرائم از یکدیگر نگهداری می‌شوند.

همچنین در حال‌ حاضر زندان‌ها با تجهیز امکانات مکفی و استقرار شاخصه‌های معیشتی اولویت‌دار به ویژه کمیّت و کیفیت غذایی، شرایطی منطبق با استانداردهای تغذیه سالم را برقرار ساخته که این امر همواره با نظارت‌های دائمی همراه هستند.

ت ت
کدخبر: 134211 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها