ایران، قیمت محموله نفت خام برای سوریه را دو برابر می‌کند

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی که روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه منتشر کرده است می‌گوید مقامات ایران به سوریه گفته‌اند که پول بیشتری باید برای محموله‌های نفت بپردازد.

ایران، قیمت محموله نفت خام برای سوریه را دو برابر می‌کند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، این روزنامه به نقل از منابع آگاه می‌گوید که ایران قیمت محموله نفت خام برای سوریه را دو برابر می‌کند و به بیش از ۷۰ دلار در هر بشکه می‌رساند.

وال‌استریت ژورنال گفت که ایران همچنین خواستار آن شده است که سوریه ابتدا پول خرید نفت را بدهد و گفته است که تحویل جدید محموله نفت به صورت اعتباری را رد کرده است.

گزارش این روزنامه آمریکایی پس از آن منتشر می‌شود که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، روز شنبه در دمشق پایتخت سوریه با بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

رسانه‌ها پیشتر نوشتند که امیرعبداللهیان در یک کنفرانس خبری در دمشق گزارش‌های «بروز اختلاف نظر» بین ایران و سوریه در اجرای «توافقنامه‌های اقتصادی» میان دو کشور را رد کرد و گفت روابط ایران و سوریه «در بهترین شرایط خود» قرار دارد.

به گزارش این رسانه‌ها، امیرعبداللهیان اما گفت: «البته باید تلاش کنیم...سطح همکاری‌های عالی سیاسی و همکاری‌های عالی اقتصادی و تجاری را به هم نزدیک کنیم.»

ت ت
کدخبر: 133542 تاریخ انتشار
منبع انتخاب
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها