افشاگری جدید/ این دستگاه ها در ترور سردار سلیمانی دست داشتند

عضو ارشد ائتلاف دولت قانون عراق، از دست داشتن دستگاه اطلاعات عراق در جنایت ترور فرماندهان مقاومت (سردار سپهپد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس) پرده برداشت.

افشاگری جدید/ این دستگاه ها در ترور سردار سلیمانی دست داشتند
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، عضو ارشد ائتلاف "دولت قانون" عراق در سخنانی با انتقاد از نحوه پیگیری پرونده جنایت ترور فرماندهان مقاومت (سردار سپهپد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس) توسط مقامات کشورش، از دست داشتن دستگاه اطلاعات عراق در این جنایت پرده برداشت.

خبرگزاری العهد عراق گزارش داد، "جاسم محمد جعفر" عضو ارشد ائتلاف "دولت قانون" به رهبری نوری المالکی در این باره گفت که در عراق جدیت قابل توجهی برای پیگیری جنایت ترور "فرماندهان پیروزی" و شناسایی همدستان عراقی در ارتکاب این جنایت وجود ندارد.

وی تأکید کرد که اطلاعات موجود موید دست داشتن سرویس اطلاعات عراق تحت رهبری مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر سابق این کشور در این جنایت است.

جعفر ادامه داد: جنایت ترور فرماندهان پیروزی در عملیاتی انجام شد که چندین گروه در آن دست داشتند و اطلاعاتی در مورد حرکت این دو شهید از لبنان، سوریه و سپس عراق ارائه کردند و عناصری در این کشورها در ارائه اطلاعات دست داشته‌اند.

وی همچنین از دولت محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر کشورش خواست که روند تحقیقات در این پرونده را تکمیل کرده و عاملان آن را به دستگاه قضایی عراق تحویل دهد.

پاداشی که ترامپ به الکاظمی در قبال ترور سردار سلیمانی داد

پیش از این نیز علی الزبیدی عضو ائتلاف فتح عراق گفته بود: از آنجا که الکاظمی متهم به فساد، ترور فرماندهان پیروزی(شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان آن ها) و دخالت و اختلال در کار دستگاه های اطلاعاتی است به طور مخفیانه به اقلیم کردستان و از آنجا به امارات متواری شده است.

بامداد سیزدهم دی ماه ۱۳۹۸ در اقدامی تروریستی، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب‌ رئیس وقت سازمان الحشد الشعبی به همراه چند نفر از رزمندگان مقاومت هنگام خروج از فرودگاه بغداد با دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به شهادت رسیدند.

 

 

ت ت
کدخبر: 131887 تاریخ انتشار
منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها