کریمی آزاد شد| حکم حسین اسماعیلی صادر نشده است

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی در تازه‌ترین بیانیه خود جزییات جدیدی از وضعیت عکاسان بازداشت شده منتشر کرد.

کریمی آزاد شد| حکم حسین اسماعیلی صادر نشده است
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در بیانیه خود آخرین وضعیت عکاسان مطبوعاتی بازداشت شده را چنین توصیف کرده است: «انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی در راستای مسئولیت صنفی خود، لازم می‌داند که آخرین شرایط همکاران بازداشت‌شده را به اطلاع اعضای انجمن و جامعه عکاسی ایران برساند.

۱.  اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین اسماعیلی صبح روز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی عموزاد برگزار شد. نماینده انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران توانست با موافقت قاضی پرونده، در جلسه دادگاه حضور پیدا کرده و با حسین اسماعیلی دیدار داشته باشد. همچنین نامه‌ای از سوی انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی مبنی بر معرفی سوابق و خدمات حرفه‌ای ایشان به قاضی پرونده ارائه شد تا به روند دادرسی ایشان در مسیر آزادی کمک کند. تاکنون هیچ حکمی برای ایشان صادر نشده است.

۲.  اولین دادگاه رسیدگی به اتهامات خانم یلدا معیری ساعت یازده صبح روز چهارشنبه ۹ آذر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری برگزار شد. نماینده انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران در پایان جلسه دادگاه با یلدا معیری دیدار کوتاهی داشت و نامه‌ای از سوی انجمن مبنی بر معرفی سوابق و خدمات حرفه‌ای ایشان به قاضی پرونده ارائه شد تا به روند دادرسی ایشان در مسیر آزادی کمک کند. هنوز حکمی برای ایشان صادر نشده و وکیل خانم معیری نیز به جزئیات پرونده دسترسی نداشته است.

۳.  در مورد آریا جعفری، دو جلسه رسیدگی به اتهامات برگزار شده است. نامه‌ای مبنی بر معرفی سوابق و خدمات حرفه‌ای ایشان از سوی انجمن به قاضی پرونده ارائه شد تا به روند دادرسی ایشان در مسیر آزادی کمک کند. هنوز حکمی برای ایشان صادر نشده است.

۴.  عادل کریمی که ۱۹ مهرماه در منزل یکی از دوستانش بازداشت شده بود، با قرار وثیقه آزاد شده است.

۵.  احمد حلبی‌ساز که پس از ۲۷ روز با قرار وثیقه آزاد شده بود، در گفت‌وگو با یکی از اعضای هیئت‌مدیره اعلام کرد که دادگاه او تشکیل شده و بدون داشتن وکیل به پنج سال زندان و ممنوع‌الکاری محکوم شده است. انجمن در تلاش است تا با مشاوره حقوقی به آقای حلبی‌ساز، تلاش کند تا این حکم در دادگاه تجدیدنظر تغییر کند. انجمن مسئولیت خود را پیگیری شرایط تمامی عکاسان مطبوعاتی بازداشتی، اعم از عضو و غیرعضو می‌داند و تمامی ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود را برای آزادی این عکاسان به کار می‌بندد.»

ت ت
کدخبر: 125519 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها