شعارهای دانشجویان | عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف چه گفت

تجمع اعتراضی به دعوت انجمن اسلامی و شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف عصر ۱۷ آبان ماه در سالن استاد جباری این دانشگاه برگزار شد.

شعارهای دانشجویان | عادل فردوسی پور در دانشگاه شریف چه گفت
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، تجمع اعتراضی به دعوت انجمن اسلامی و شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف در سالن استاد جباری  این دانشگاه برگزار شد.

دانشجویان در این تجمع  با سردادن شعارهایی از قبیل "دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد" ، "دانشجوی زندانی آزاد باید گردد"  خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی شدند.

این دانشجویان پس از قرائت بیانیه‌ای خواستار آزادی تمام دانشجویان دانشگاه شریف، رفع ممنوع الورودی و فراهم ساختن محیطی امن برای اعتراض دانشجویان شدند.

پس از این چند تن از اساتید دانشگاه شریف نظیر آقایان آزادگان، اردلان، فردوسی‌پور، اجتهادی و شریفی‌زارچی با حضور در جمع دانشجویان نکاتی را مطرح کردند.

آزادگان در بخشی از سخنان خود گفت:  من از شعارهای شما چیزهایی یاد گرفتم و خوشحالم که دغدغه‌ی دوستان خود را دارید. برای خواسته‌های خود باید تلاش کنید نگرانی شما برای ممنوع‌الورودی هم‌دانشگاهی‌هایتان، به معنی نزدیک بودن قلب‌هایتان به هم است و ما از یک دانشگاه خاموش به این نقطه رسیدیم و همه به دنبال تقویت جامعه مدنی هستیم. مسیری که برای آزادی اندیشه، برای حضور نخبگان در حاکمیت و سایر اصلاحات انتخاب‌می‌کنیم، باید اخلاقی باشد.

اردلان دیگر استاد این دانشگاه در این تجمع اعتراضی افزود: شبکه‌ی وسیعی از جاسوسان آمریکا و انگلیس در ایران کار می‌کنند، مواظب باشید خواسته آزادی شما با برنامه براندازی اسرائیل و آمریکا همراه نشود.

اجتهادی نیز در این تجمع گفت:  همه ما یک خواسته مشترک داریم؛ آزادی. ولی نکته‌ای که هست این است که احتمالا اختلاف سلیقه‌هایی روی نحوه رسیدن به این خواسته وجود دارد. در اوایل انقلاب کشتی‌گیری با حریف اسرائیلی مبارزه نکرد و اسرائیل پاتک آن را یاد گرفت. وقتی با یک فن قرار است به زمین بروم، حریف پاتک آن را یاد می‌گیرد. کلاس نرفتن هم یک فن است.این فن اگر زیاد استفاده شود، تکراری می‌شود و اثرش را از دست می‌دهد.

شریفی زارچی دیگر استاد حاضر در دانشگاه نیز طی سخنانی گفت: فرقی نمیکند که فردی در خیابان کشته شده یا در شاه‌چراغ؛ هر دو محکوم است. صادقانه میگویم که هیچ موقع نسبت به آینده ایران به اندازه الان این قدر خوش‌بین و امیدوار نبودم.

عادل فردوسی‌پور دیگر استاد دانشگاه شریف نیز طی سخنانی با تاکید بر آزادی دانشجویانی که به گفته او در بازداشت هستند، گفت که مطالبه دانشجویان این دانشگاه را برای آزادی همه دانشجویان بازداشتی پیگیری می‌کند.

این تجمع بعد از سخنرانی چند استاد دانشگاه بدون هیچ تنش یا درگیری خاصی به پایان رسید.

منبع: همشهری

ت ت
کدخبر: 120399 تاریخ انتشار
در رسانه های دیگر بخوانید
ارسال نظر

پربیننده‌ترین
اخبار روز سایر رسانه ها
    دیگر رسانه ها