انتشار کتابی جامع برای نخستین بار در زمینه دیابت

کتاب راز دیابت به ترجمه صدرالدین برهانی فوق تخصص سرطان شناسی برای نخستین بار با هدف ارائه راهکار درمان این بیماری منتشر و روانه بازار کتاب شد.

انتشار کتابی جامع برای نخستین بار در زمینه دیابت
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، صدرالدین برهانی،  فوق  تخصص آنکولوژی  و مترجم این کتاب گفت: این  کتاب جامع به نویسندگی دکتر جیسون فانگ  برای  نخستین بار در 15 فصل ترجمه و به بازار کتاب  معرفی شده است.

وی گفت: مخاطبان در  بخش مقدماتی با بیماری  دیابت، چگونگی  پیشگیری و معکوس کردن آن و در بخش های میانی با اثرات دیابت برکل بدن، نقش انسولین و ارائه راهکار برای درمان آن آشنا می شوند. خواننده در بخش های پایانی  به خوبی قادر است بیماری دیابت را با استفاده از شیوه های مدرن و سنتی  مانند کم خوردن متناوب، رژیم کم کالری و برنامه غذایی  متنوع درمان کند.

برهانی با اشاره به دیابت نوع یک و دو نیز افزود: در بیماری دیابت نوع یک بدن بیمار به علت حمله سیستم دفاعی بدن به سلولهای سازنده انسولین توانایی خود را برای تولید انسولین از دست می دهد. در واقع دیابت نوع یک، نوعی بیماری خود ایمنی می باشد. درحالی که بیماری دیابت نوع دوم بسیار شایع تر بوده و گستردگی بسیار بیشتری دارد. در این نوع از بیماری بدن به انسولین مقاومت نشان می دهد.

مترجم این کتاب یادآورشد: بسیاری از افراد رابطه بین بیماری سرطان و دیابت را نمی دانندو در حالی که بین سرطان و بیماری دیابت رابطه مستقیم وجود دارد. افزایش تنها یک مول قند در لیتر در خون انسان احتمال ابتلا به سرطان را در مردان پنج درصد و در زنان یازده درصد افزایش می دهد. یکی از نکات جالب در رابطه با ارتباط قند و سرطان در اینجا می باشد که یک سلول سالم چهار گیرنده قند داشته در حالی که یک سلول سرطانی بیش از نود گیرنده قند دارد.

برهانی تاکید کرد: آگاه سازی مردم درباره بیماری دیابت و نحوه پیشگیری و درمان توسط یک منبع ساده و آسان برای درک صحیح از اهداف این کتاب است. امید است که این کتاب مورد استفاده جامعه علمی ایران قرار گیرد و بتواند به کاهش بیماری سرطان و دیابت در جامعه و افزایش سلامتی ملت شریف ایران کمک بکند.

IMG_3305

ت ت
کدخبر: 200344 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها