سرپرست وزارت خارجه وارد استانبول شد

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق العاده گروه دی هشت وارد استانبول ترکیه شد.

سرپرست وزارت خارجه وارد استانبول شد

به گزارش منیبان؛ علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست فوق العاده گروه دی هشت وارد استانبول ترکیه شد.

نشست استانبول همچنین فرصتی برای تداوم دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی است.

سرپرست دستگاه دیپلماسی در سفر خود به استانبول، علاوه بر سخنرانی در نشست فوق، با وزرای امور خارجه شرکت کننده در نشست استانبول در خصوص لزوم اقدام منسجم و هماهنگ کشورهای اسلامی برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و همچنین ارسال کمک های فوری برای مردم تحت محاصره فلسطین در نوار غزه و رفح دیدار و گفتگو خواهد کرد.

نشست فوق العاده وزیران امور خارجه گروه دی-8 در استانبول، از نظر اتخاذ موضع واحد علیه تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه که از هفتم اکتبر سال گذشته میلادی (15 مهر 1402) تاکنون ادامه دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

گروه دی-8 که در همان شهر استانبول تاسیس شده، شامل هشت کشور اسلامی ایران، ترکیه، مصر، نیجریه، پاکستان، اندونزی، مالزی و بنگلادش می شود و شورای وزیران متشکل از وزیران امور خارجه کشورهای عضو نیز مرجع اصلی تصمیم گیری و بررسی مسائل مربوط به گروه است.

«محمد اسحاق دار» وزیر امور خارجه پاکستان، «رتنو مرسودی» وزیر امور خارجه اندونزی، «محمد حسن» وزیر امور خارجه مالزی، «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه ایران و «دیپو مونی» وزیر رفاه بنگلادش و مقامات بلندپایه مصر و نیجریه قرار است در این نشست شرکت کنند.

 

ت ت
کدخبر: 219298 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها