آمریکا و انگلیس حماس را تحریم کردند+ جزئیات

وزارت دارایی انگلیس با صدور بیانیه‌ای از اقدام هماهنگ این کشور و آمریکا برای تحریم‌ دو فرد مرتبط با شبکه‌های رسانه‌ای حامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خبر داد.

آمریکا و انگلیس حماس را تحریم کردند+ جزئیات
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان؛ در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس که یک نسخه آن در تارنمای دولت این کشور منتشر شد، آمده است که دارایی‌های اعظم سلطانه و مصطفی آئیش، به دلیل حمایت مالی از آژانس خبری موسوم به «غزه اکنون» (GAZA NOW) مسدود شده و شرکت ها و شهروندان انگلیسی از مراوده مالی با آنان منع شدند. آن‌ها همچنین حق سفر به انگلیس را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور ممنوع است.

بر اساس بیانیه وزارت دارایی انگلیس، این برای دومین بار است که دولت لندن، برای هدف قرار دادن کسانی که مظنون به اقدامات به‌اصطلاح تروریستی هستند، از نظام تحریم های ضد تروریسم داخلی این کشور استفاده می‌کند.

در این بیانیه آمده است: اقدام امروز بخشی از یک تلاش هماهنگ بین‌المللی برای جلوگیری از تامین مالی تروریسم، محافظت از سیستم مالی و عدم سوء استفاده از اقتصاد انگلیس است. بریتانیا به همکاری نزدیک با شرکای خود برای اخلال در شبکه‌های مالی حماس و جهاد اسلامی فلسطین، ادامه می‌دهد. این کار در کنار دستیابی به یک راه حل سیاسی بلندمدت ادامه دارد تا اسرائیلی ها و فلسطینی ها بتوانند در صلح زندگی کنند.

 

ت ت
کدخبر: 207119 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از سریال های نوروزی - رمضانی صداوسیما را پسندیدید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها