واکنش کاخ کرملین به حکم بازداشت پوتین

کرمیلن حکم دادگاه کیفری بین‌المللی برای بازداشت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را ظالمانه، بی‌ارزش، بی‌معنی و بی‌اعتبار توصیف کرده است.

واکنش کاخ کرملین به حکم بازداشت پوتین
بیشتر بخوانید:

کرمیلن حکم دادگاه کیفری بین‌المللی برای بازداشت رئیس‌جمهور روسیه را بی‌ارزش، بی‌اعتبار توصیف کرد.

کرمیلن حکم دادگاه کیفری بین‌المللی برای بازداشت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را ظالمانه، بی‌ارزش، بی‌معنی و بی‌اعتبار توصیف کرده است.

رویترز گزارش داد، «دمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین جمعه گفت که سوالات زیادی درباره حکم «ظالمانه و غیرقابل قبول» دادگاه کیفری بین‌المللی وجود دارد و روسیه مانند بسیاری دیگر از کشورها صلاحیت قضایی و حقوقی این دادگاه را به رسمیت نمی‌شناسد.

وی افزود: هر گونه تصمیمی از این نوع، از دیدگاه فدراسیون روسیه بی‌ارزش و بی‌اعتبار است.

پسکوف در پاسخ به این پرسش که آیا پوتین به کشورهایی که صلاحیت دادگاه کیفری بین‌المللی را پذیرفته‌اند، سفر خواهد کرد یا خیر، اظهار کرد: چیز دیگری برای اضافه کردن به این موضوع ندارم. این همه چیزی است که ما می‌خواهیم بگوییم.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز گفت: دستورالعمل‌های احتمالی دستگیری توسط دادگاه کیفری بین‌المللی از نظر قانونی برای روسیه هیچ اهمیتی ندارد.

دیوان کیفری بین‌المللی روز جمعه پوتین و «ماریا لووفا بلوفا» کمیسیونر حقوق کودکان روسیه را به جنایت جنگیِ اخراج غیرقانونی کودکان از اوکراین متهم کرد.

روسیه در سال ۲۰۰۰ اساسنامه رم را که پایه‌گذار دادگاه کیفری بین‌المللی است، امضا کرد اما بعنوان عضو این دادگاه هرگز آن را تصویب نکرد و سرانجام در سال ۲۰۱۶ امضای خود را پس گرفت.

به نوشته رویترز، روسیه در آن هنگام بدلیل ضمیمه کردن شبه‌جزیره کریمه در سال ۲۰۱۴ و کارزار حملات هوایی در سوریه تحت فشار بین‌المللی بود.

 

 

ت ت
کدخبر: 145360 تاریخ انتشار
منبع ایرنا
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها