آتش زدن قرآن کریم توسط نظامیان اوکراینی

تعدادی از نظامیان اوکراینی در اقدامی موهن و شنیع صفحات قرآن کریم را پاره کرده و آتش می‌زنند.


آتش زدن قرآن کریم توسط نظامیان اوکراینی
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، طبق ویدئوهایی که از مناطق درگیری در اوکراین در صفحات مجازی منتشر شده است، تعدادی از نظامیان اوکراینی در اقدامی موهن و شنیع صفحات قرآن کریم را پاره کرده و آتش می‌زنند.

به نوشته روسیا الیوم، سربازان اوکراینی به هنگام این اقدام شنیع، الفاظی توهین آمیز نسبت به قرآن کریم به زبان جاری می‌کنند. همزمان یکی از این افراد نیز اقدام به خرد کردن گوشت خوک بر روی این کتاب مقدس می‌کند. (خبرگزاری فارس از انتشار ویدئوهای این عمل زشت و قبیح معذور است).

در واکنش به این واقعه «رمضان قدیروف» رئیس جمهوری خودمختار چچن در ویدئویی در کانال تلگرامی خود گفت: «این فاشیسم و ​​شیطان‌پرستی واقعی در شماست. اگر حداقل یک چچن یا یک مسلمان در آن نزدیکی بود، چگونه جرأت می‌کردید به قرآن کریم دست بزنید؟».

او افزود: «اگر مشابه همین عمل با ملت و فرهنگ و مذهب کشور شما انجام می‌شد، دیگر جرأت انجام این عمل کفرآمیز را نداشتید. من از هیچ تلاش و امکاناتی برای یافتن و مجازات عاملان دریغ نمی‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم من را یاری کند».

قدیروف همچنین برخی مسلمانانی که در صفوف ارتش اوکراین می‌جنگند را خطاب قرار داد و گفت: «چه احساسی دارید که با دشمنان خدا هم تراز هستید؟ در روز قیامت چه توجیهی برای خود پیدا می‌کنید؟ آیا هیچ بهانه ای برای خود دارید؟ شما مثل کسانی که جرأت کردند به قرآن حمله کنند، مورد لعن قرار خواهید گرفت».

در این میان چند نفر از علمای الازهر مصر نیز به این واقعه واکنش نشان دادند. شیخ «سعد الفقی» در این خصوص به شبکه آرتی گفت که اسلام هرگونه اهانت به کتب مقدس همچون تورات و انجیل و قرآن را ممنوع می‌داند.

او تأکید کرد: «اهانت و پاره کردن کتاب‌های مقدس بر خلاف قوانین بین‌المللی است. حداقل کاری که دولت اوکراین باید انجام دهد، عذرخواهی از همه مسلمانان جهان به خاطر این جنایت است. این گونه اقدامات احمقانه موجب فتنه‌انگیزی میان پیروان ادیان و مذاهب می‌شود».

ت ت
کدخبر: 145336 تاریخ انتشار
منبع فارس
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها