خبر نگران‌کننده اسرائیل برای زلنسکی

نتانیاهو اعلام کرد که رژیم صهیونیستی فقط کمک‌های بشردوستانه به اوکراین ارائه می‌کند نه نظامی.

خبر نگران‌کننده اسرائیل برای زلنسکی
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بنیامین نتانیاهو اعلام کرد که رژیم صهیونیستی فقط کمک‌های بشردوستانه به اوکراین ارائه می‌کند نه نظامی.

روسیا الیوم گزارش داد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به سوالی درباره احتمال گسترش کمک‌های این رژیم به کی‌یف گفت: باید به صراحت بگویم که ما در اسرائیل با وضعیت سختی روبرو هستیم، خلبانان اسرائیلی و خلبانان روسی در آسمان سوریه بسیار نزدیک به یکدیگر پرواز می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ارتش رژیم صهیونیستی ناگزیر است در انجام عملیات در سوریه حضور نیروهای روسیه را در نظر گیرد، افزود: برای انجام این کار با دولت، ارتش و نیروی هوایی روسیه در سوریه توافق کردیم که جنگنده‌های یکدیگر را سرنگون نکنیم. فکر می‌کنم هیچ کشور اروپایی چنین وضعیتی را نداشته باشد. این مربوط به کسانی است که از اوکراین حمایت می‌کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: ما چنین مشکلی داریم و من در اینجا آشکارا در مورد آن صحبت می‌کنم.

وی گفت: به عبارت دیگر ما ملاحظات دیگری داریم که پیچیده‌تر است اما در این حدود و در چارچوب این ملاحظات تلاش می‌کنیم کمک‌های بشردوستانه و دفاعی به اوکراین ارائه کنیم.

نتانیاهو گفت: متخصصان اسرائیلی به اوکراین کمک خواهند کرد تا با استفاده از تجربه اسرائیل، یک سامانه هشدار حمله هوایی با فناوری پیشرفته را مستقر کند.

وی افزود: ما نه تنها به اوکراین کمک‌های بشردوستانه ارائه می‌کنیم، بلکه در زمینه دفاع غیرنظامی، در ایجاد سیستم‌های هشدار زودهنگام نیز کمک می‌کنیم. اسرائیل در این زمینه پیشرفت زیادی داشته است. سامانه‌های اسرائیلی امکان پیش‌بینی دقیق جهت حمله و اطلاع‌رسانی از قبل به شهروندان را می‌دهند. قبلا عملکرد این سامانه موفق بوده و به ساکنان بخش جنوبی اسرائیل در مورد احتمال حمله از نوار غزه هشدار داده است.

نتانیاهو در ادامه در مورد عملکرد این سیستم‌ها گفت: مردم پیامی مبنی بر احتمال انجام حملات موشکی دریافت می‌کنند بنابراین می‌توان از آسیب‌های زیادی جلوگیری کرد. این پیام را می‌توان مستقیماً از طریق تلفن دریافت کرد، گاهی اوقات در مناطق جداگانه، ممکن است یک شهر یا برای یک منطقه جداگانه از شهر این پیام‌ها ارسال شود و از این روی نیازی به تعطیل کردن کل کشور نخواهد بود.

به گفته نتانیاهو، تماس بین کارشناسان اسرائیلی و اوکراینی در این زمینه ادامه دارد.

پیش از این اوکراین بارها از رژیم صهیونیستی درخواست تسلیحات نظامی کرده است اما این رژیم همه این درخواست‌ها را رد کرده است. دولت نتانیاهو اعلام کرده به کی‌یف کمک تنها بشردوستانه ارائه می‌کند.

ماه فوریه ایلی کوهن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به عنوان نخستین مقام ارشد این رژیم از زمان آغاز درگیری‌ها در اوکراین به این کشور سفر کرد. وی در این سفر در دیدار با همتای اوکراینی خود و لودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری این کشور تاکید کرد که تل آویو به ارائه کمک‌های بشردوستانه ادامه خواهد داد. اما صحبتی از تدارکات نظامی نشد./ دنیای اقتصاد

ت ت
کدخبر: 145239 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها