دیدار پوتین با ترامپ/ روسیه توضیح داد

سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: مذاکرات میان روسیه و چین دوستانه و استراتژیک است و همچنان ادامه خواهد داشت زیرا این روابط برای هر دو طرف مهم است و همچنین هر دو طرف توجه زیادی به توسعه بیشتر این روابط می‌کنند.

دیدار پوتین با ترامپ/ روسیه توضیح داد

به گزارش منیبان از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: مذاکرات میان روسیه و چین دوستانه و استراتژیک است و همچنان ادامه خواهد داشت زیرا این روابط برای هر دو طرف مهم است و همچنین هر دو طرف توجه زیادی به توسعه بیشتر این روابط می‌کنند.

وی با اشاره به یک پیشرفت احتمالی در جلسه آتی میان روسای جمهور روسیه و چین، گفت: هر ارتباطی انگیزه بیشتری را برای ارتقاء همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف می‌دهد.

سخنگوی کرملین در ادامه همچنین به قرارداد سه‌جانبه "آکوس" میان آمریکا، انگلیس و استرالیا اشاره و در این خصوص بیان کرد: موضوع ارائه زیردریایی‌های اتمی به استرالیا از سوی آمریکا و انگلیس سوالات زیادی را درباره مسئله عدم اشائه هسته‌ای ایجاد می‌کند و این موضوع نیاز به شفافیت دارد.

آمریکا، استرالیا و انگلیس از جزئیات برنامه‌های ارسال زیردریایی‌هایی اتمی به کانبرا تحت پیمان سه‌جانبه "آکوس" پرده برداشتند؛ اقدامی که واکنش تند چین را به دنبال داشته و واشنگتن و لندن را به نادیده گرفتن مسئولیت‌هایشان به عنوان قدرت‌های هسته‌ای و اعضای "پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای" متهم کرده است.

دیمیتری پسکوف در قسمت دیگری از سخنانش اظهار کرد: مسکو امیدوار است که پس از یک دوره طولانی قسمت دوم توافق غلات اجرا شود. امیدواریم شرایط و مسئولیت‌هایی که پیشتر توسط تمامی طرف‌ها مشخص شد، محقق شود. روسیه همچنین از تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در این خصوص قدردانی می‌کند اما وی موفق نشد تا غرب را تشویق کند که تحریم‌ها علیه مسکو را لغو کنند.

وی در پایان با اشاره به دیدار احتمالی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا تاکید کرد: هنوز هیچ گفت‌وگوی سازنده و یا ابتکاری جهت این ملاقات احتمالی وجود ندارد.

پیشتر ترامپ که تصمیم گرفته در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شرکت کند، گفت که کمک‌های اضافی به اوکراین به برگزاری جلسه با پوتین بستگی خواهد داشت./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144794 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها