فلسطین دست به دامن ایتالیا شد

وزیر امور خارجه ایتالیا پس از دیدارهای متعدد در رام‌الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، محمد آشتیه، نخست وزیر و ریاض المالکی، وزیر خارجه این تشکیلات اظهارات مذکور را مطرح کرد.

فلسطین دست به دامن ایتالیا شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از سایت خبری روسیا الیوم، آنتونیو تایانی، وزیر امور خارجه ایتالیا پس از دیدارهای متعدد در رام‌الله با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، محمد آشتیه، نخست وزیر و ریاض المالکی، وزیر خارجه این تشکیلات اظهارات مذکور را مطرح کرد.

وی در توییتی نوشت، ایتالیا در مذاکرات میان فلسطین و رژیم صهیونیستی به راهکار تشکیل دو کشوری متعهد است و این کلید برقراری ثبات در منطقه توسعه‌یافته مدیترانه است.

همچنین نخست وزیر فلسطین در دیدار با تایانی از وی خواست، کشورش با توجه به اعتقادش به راهکار تشکیل دو کشوری و تعهدش نسبت به حمایت از آن، ابتکارعمل را به دست بگیرد و کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

وی از تایانی خواست که رم، رژیم صهیونیستی را برای تعهد به توافقات صورت گرفته تحت فشار قرار دهد.

آشتیه در ادامه تاکید کرد، انتخابات قابل تقسیم نیست و باید یکباره و همزمان در سراسر فلسطین از جمله قدس برگزار شود.

این مقام مسئول افزود، در حال حاضر با توجه به پیچیدگی اوضاع، نبود یک ابتکارعمل سیاسی و تشدید تنش از سوی دولت تندرو رژیم صهیونیستی که روی نابودی سیستماتیک راهکار تشکیل دو کشوری و هر فرصت دیگری برای تشکیل کشور فلسطین کار می کند، به رسمیت شناختن کشور فلسطین مهم است.

آشتیه گفت: اسرائیل وارد چندین جنگ علیه سرزمین، ملت و ظرفیت‌های ما شده و اموال ما را به شکل غیر قانونی می‌دزدد، همین شرایط موجب شده وضعیت مالی سختی داشته باشیم و نتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم.

وی با وزیر خارجه ایتالیا تقویت همکاری مشترک در زمینه‌های مختلف را بررسی کرد و از حمایت مستقیم ایتالیا یا از طریق اتحادیه اروپا برای تقویت و ایجاد ظرفیت‌ها در نهادهای فلسطینی، حمایت از برنامه‌ها و پروژه‌های توسعه، اشتغال‌زایی، بهداشت، رهبری، زنان، جوانان و سازمان آنروا قدردانی کرد.

وزیر خارجه ایتالیا تور خود به خاورمیانه را از روز یکشنبه آغاز کرده و به اراضی اشغالی و فلسطین سفر کرده است و قرار است امروز سه‌شنبه در پایان این تور به قاهره برود./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144738 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها