نخست وزیر پاکستان خطاب به عمران خان: بزدل

نخست‌وزیر کنونی پاکستان، عمران خان نخست وزیر پیشین این کشور را به ایجاد موانع در احیای برنامه صندوق بین‌المللی پول متهم کرد.

نخست وزیر پاکستان خطاب به عمران خان: بزدل
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، شهباز شریف، نخست‌وزیر کنونی پاکستان، عمران خان نخست وزیر پیشین این کشور را به ایجاد موانع در احیای برنامه صندوق بین‌المللی پول متهم کرد.

وی تاکید کرد ایجاد هرج‌ومرج در جاده‌ها بخشی از دستور کار عمران خان است که هدف آن افروختن آتش بی‌ثباتی در این کشور است.

به گزارش پاکستان تودی، شهباز شریف با بیان این‌که عمران خان نمی‌خواهد مردم فقیر از تورم و فشار اقتصادی خارج شوند، اظهارداشت فرار نخست‌وزیر پیشین پاکستان از دادگاه‌ها نشانه آشکار «بزدلی‌» است.

گفتنی‌ ‌است که پاکستان در حال حاضر با طیفی از مشکلات اقتصادی دست به گریبان است، ذخایر ارز خارجی این کشور کاهش یافته و پرسشی را درمورد توان اسلام‌آباد برای انجام تعهدات خارجی‌اش در زمینه بدهی‌ها به وجود آورده است.

«هشت صبح» نوشته است در حال حاضر اوضاع بسیار نگران‌کننده‌ای در پاکستان حاکم است و هیچ نشانه‌ای از تغییرات اساسی در چشم‌اندازی اقتصادی این کشور مشاهده نمی‌شود. مسئله فقط بدهی‌های خارجی نیست، بلکه بحث بدهی داخلی نیز وجود دارد که این کشور را به ورشکستگی نزدیک کرده است.

تورم در پاکستان به اوج رسیده و توان این کشور برای گشایش اعتبارات اسنادی و تولید صنایع را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

برخی عوامل خارجی همچون اعتراضات، افزایش قیمت نفت و کالاها نیز در وخامت مشکلات پاکستان تاثیر مستقیم داشته است./ تسنیم

ت ت
کدخبر: 144522 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها