گرجستان هشدار داد

در جریان اعتراضات اخیر در واکنش به قانونی تحت عنوان قانون ماموران خارجی در گرجستان که به اعتقاد منتقدان باعث تغییر به نفع استبداد در این کشور می‌شود، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از معترضان گرجستانی به خاطر تکان دادن پرچم اوکراین تشکر کرده و گفت، این کار آنها نشان‌دهنده احترام بوده و خواستار آنچه موفقیت دموکراتیک خواند، در این کشور شد.

گرجستان هشدار داد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری رویترز، در جریان اعتراضات اخیر در واکنش به قانونی تحت عنوان قانون ماموران خارجی در گرجستان که به اعتقاد منتقدان باعث تغییر به نفع استبداد در این کشور می‌شود، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از معترضان گرجستانی به خاطر تکان دادن پرچم اوکراین تشکر کرده و گفت، این کار آنها نشان‌دهنده "احترام" بوده و خواستار آنچه "موفقیت دموکراتیک" خواند، در این کشور شد.

پارلمان گرجستان روز جمعه لایحه جنجالی مربوط به قانون "ماموران خارجی" که به گفته مخالفان، الهام گرفته از یک قانون مشابه سال ۲۰۱۲ روسیه است، کنار گذاشت.

آن قانون در روسیه در سطحی گسترده در طول یک دهه گذشته مبنای برخورد با مخالفان قرار گرفته است. لایحه اخیر در گرجستان با تهدید آسیب دیدن مسیر این کشور برای نزدیک‌تر ساختن روابطش با اروپا همراه بود.

ایراکلی گاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان در مصاحبه با شبکه تلویزیونی IMEDI این کشور اظهار کرد: "وقتی شخصی که در جنگ است به اقدامات  مخرب چند هزار نفر در اینجا در گرجستان پاسخ می‌دهد، این سند و مدرکی واضح است از این که این شخص دارای انگیزه و دخالت در اتفاقات اینجا و ایجاد تغییر در اینجاست."

گاریباشویلی با ارجاع به جنگ در اوکراین خاطر نشان کرد: "من می‌خواهم برای همه آرزو کنم که این جنگ به موقع پایان یافته و صلح برقرار شود."/ ایسنا

ت ت
کدخبر: 144493 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها