حمله اسرائیل خنثی شد

کارشناس مسائل راهبردی مصری در این باره ادعا کرد: حسنی مبارک، رئیس جمهوری فقید مصر حاضر به چشم پوشی از بخشی از سینا نشد و دشمن (رژیم صهیونیستی) سعی کرد با کمک محمد مرسی، رئیس جمهوری اسبق عناصر تروریستی را در «سرزمین فیروزه» (صحرای سینا) مستقر کند و از آن به عنوان وطن جایگزین برای فلسطینی‌ها استفاده کنند.

حمله اسرائیل خنثی شد

به گزارش منیبان از صدی البلد، سرلشکر «نصر سالم»، کارشناس مسائل راهبردی مصری در این باره ادعا کرد: حسنی مبارک، رئیس جمهوری فقید مصر حاضر به چشم پوشی از بخشی از سینا نشد و دشمن (رژیم صهیونیستی) سعی کرد با کمک محمد مرسی، رئیس جمهوری اسبق عناصر تروریستی را در «سرزمین فیروزه» (صحرای سینا) مستقر کند و از آن به عنوان وطن جایگزین برای فلسطینی‌ها استفاده کنند.

سالم درباره جزئیات این اتفاق گفت که یک کارشناس اسرائیلی دو ماه قبل طرحی را پیشنهاد کرد مبنی بر اینکه ۲۰ هزار کیلومتر از سینا برای ایجاد سرزمینی برای فلسطینیان اختصاص داده شود، که یک طرح خطرناک است.

وی افزود: دشمن در این صدد بود که مصر را از سینا متنفر کند و تن به توافق تبادل اراضی دهد و یا از بخشی از این منطقه چشم پوشی کند؛ اما عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر از این طرح‌ها آگاه بوده و تاکید کرد که حتی از یک وجب از خاک کشور چشم پوشی نخواهد کرد.

صهیونیستها علاوه بر اقدامات ظالمانه در اراضی اشغالی علیه ملت مظلوم فلسطین، سالهاست که طرح‌های شومی از قبیل اسکان فلسطینی‌ها در شبه جزیره سینا در مصر را در سر می‌پرورانند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 143975 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن اشاره به نوسانات در بازار سکه و طلا در هفته اخیر و حاکم بودن آرامش بر بازار داخل،…