اروپا خلع سلاح شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری اروپایی یوراکتیو بعد از برگزاری نشست وزرای دفاع اعضای اتحادیه اروپا اذعان کرد: از نقطه نظر إعمال تحریم دیگر کار چندانی برای انجام دادن وجود ندارد اما ما می‌توانیم به افزایش پشتیبانی نظامی و مالی (از اوکراین) ادامه دهیم.

اروپا خلع سلاح شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری اروپایی یوراکتیو بعد از برگزاری نشست وزرای دفاع اعضای اتحادیه اروپا اذعان کرد: از نقطه نظر إعمال تحریم دیگر کار چندانی برای انجام دادن وجود ندارد اما ما می‌توانیم به افزایش پشتیبانی نظامی و مالی (از اوکراین) ادامه دهیم.

بورل اضافه کرد: "با گذشت یک سال بعد از شروع حمله، اگر گزینه‌های بیشتری باقی می‌بود جای تعجب بود. ما به استفاده از فرآیند گام به گام خود پرداخته‌ایم و این کار را به صورت تدریجی، شاید گاهی بیش از حد تدریجی، انجام داده‌ایم."

این اظهارات بورل در حالی مطرح شد که اتحادیه اروپا در طول یک سال گذشته بالغ بر ۱۰ دور تحریم علیه روسیه با هدف دشوارتر کردن کار برای این کشور به منظور تامین مالی جنگ با اوکراین و محروم کردن روسیه از تجهیزات تکنولوژیکی و قطعات یدکی برای تسلیحاتش اعمال کرده است.

بورل در پاسخ به این سوال که اتحادیه اروپا چه گامهای بالقوه دیگری را می‌تواند در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین اتخاذ کند، اذعان کرد: "اما در حقیقت یک سال بعد از این حمله ما به پایان نردبان رسیده‌ایم."

وی افزود: "جواب همیشه یکسان بوده است – ادامه حمایت از اوکراین. اوکراین نیازمند پول فراوان برای حفظ کارکرد دستگاه خود است، دولتی که در جنگ است نیازهای مالی زیادی دارد، این نیازمند تلاش زیادی از سمت ما است بنا براین تحریم‌ها و حمایت نظامی همه چیز نیست."

بورل بیان کرد، تصمیم‌گیری درباره عملیات‌ها در میدان جنگ "به عهده اوکراین است" اما مسئولیت اروپا "حمایت از آنها با ارائه تسلیحات و مهمات است."/ ایسنا

ت ت
کدخبر: 143951 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها