اسناد محرمانه ایران در دست ترامپ؟

وکیل مایک پنس معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌هایی که سه‌شنبه به دست رویترز رسیده، ‌این اطلاعات را ارائه کرده است.

اسناد محرمانه ایران در دست ترامپ؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، گرگ جیکوب،وکیل مایک پنس اعلام کرد که یک سری اسناد با مهر محرمانه به تازگی در منزل این معاون سابق دونالد ترامپ در ایالت ایندیانا آمریکا پیدا و تحویل اف‌بی‌آی شده است.

 وکیل مایک پنس معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا در نامه‌هایی که سه‌شنبه به دست رویترز رسیده، ‌این اطلاعات را ارائه کرده است.

او در نامه‌ای مورخ ۱۸ ژانویه خطاب به «آرشیو ملی»، آنها را از وجود این اسناد در خانه معاون سابق دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مطلع کرده و در نامه‌ای دیگر مورخ ۲۲ ژانویه به این نهاد اطلاع داده که اف‌بی‌آی برای تحویل گرفتن این اسناد به خانه پنس مراجعه کرده است.

کشف این اسناد در منزل پنس، او را همچون دونالد ترامپ و جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا که اسنادی با علامت محرمانه در اقامتگاه‌های آنها پیدا شده، تحت فشار قرار می‌دهد.

گرگ جیکوب در نامه مورخ ۱۸ ژانویه به آرشیو ملی آمریکا گفته است: «بعد از انتشار گزارش‌هایی درباره پیدا شدن اسناد محرمانه در اقامتگاه بایدن، پنس از سر احتیاط  اقدام به بررسی مدارکی کرد که در منزلش وجود داشت. مشاور حقوقی، یک تعداد سند را که احتمالا حاوی اطلاعات حساس یا محرمانه هستند، در میان اسناد شناسایی کرد. مایک پنس فورا آنها را به مکان امنی منتقل کرده و برای جابجایی بهتر منتظر نظرات آرشیو ملی شد. مشاور حقوقی پنس در جریان محتوای این اسناد قرار نگرفته و به محض رویت علامت محرمانه، آنها را جدا کرده است.»

همچنین در نامه ۲۲ ژانویه وکیل پنس آمده است، وزارت دادگستری ایالات متحده «فرایندهای استاندارد را کنار گذاشته و خواستار دسترسی مستقیم به اسناد اقامتگاه این معاون سابق دونالد ترامپ شد. با توافق پنس، عوامل اف‌بی‌آی شامگاه ۱۹ ژانویه برای جمع‌آوری این اسناد از گاوصندوق به اقامتگاه مستقر در ایندیانا مراجعه کردند.»

بایدن که اسناد کشف‌شده از اقامتگاهش برای دوره‌ای است که معاون باراک اوباما، رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا بود و ترامپ که از تحویل دادن اسناد محرمانه خودداری می‌کرد و در نهایت اف‌بی‌آی به عمارتش در فلوریدا یورش برد و سندها را جمع کرد، هر دو با تحقیقات شورای ویژه از طرف وزارت دادگستری آمریکا در مورد عدم رسیدگی مناسب به اقلام محرمانه مواجه هستند./ایسنا

ت ت
کدخبر: 135422 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها