ارتش عراق خطرناک شد

مسئولانی در بغداد و اربیل اعلام کردند که رویکری برای گسترش همکاری نظامی میان ارتش عراق و پیشمرگ‌ها در دو پرونده مرزها و خلأهای امنیتی در مناطق مورد مناقشه برای مدیریت آنها میان دو دولت بغداد و اربیل وجود دارد که از برجسته‌ترین این مناطق مورد مناقشه، منطقه کرکوک در شمال کشور است.

ارتش عراق خطرناک شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از العربی الجدید، مسئولانی در بغداد و اربیل اعلام کردند که رویکری برای گسترش همکاری نظامی میان ارتش عراق و پیشمرگ‌ها در دو پرونده مرزها و خلأهای امنیتی در مناطق مورد مناقشه برای مدیریت آنها میان دو دولت بغداد و اربیل وجود دارد که از برجسته‌ترین این مناطق مورد مناقشه، منطقه کرکوک در شمال کشور است.

این مسئولان تاکید کردند که در مرحله آتی، تحولی در این پرونده حاصل خواهد شد.

هیاتی از کمیسیون داخلی و امنیت در پارلمان اقلیم کردستان یکشنبه شب وارد بغداد شد تا پرونده‌های امنیتی متعددی را با پارلمان عراق بررسی کند. این سفر یک هفته بعد از سفر یک هیات نظامی به ریاست عیسی عزیز، رئیس ستاد پیشمرگ‌ها به بغداد و نشستش با قیس المحمداوی، معاون فرمانده عملیات مشترک در ارتش عراق با حضور فرماندهان عالی رتبه در ارتش صورت گرفت.

قرار است که هیات پارلمان اقلیم با کمیسیون امنیت و دفاع در پارلمان عراق صبح امروز نشستی را برای بررسی همکاری امنیتی برگزار کند. طبق گفته شاخوان رووف، رئیس کمیسیون داخلی و امنیت در پارلمان کردستان، در این نشست پرونده مرزها و نقض‌های مکرر در مناطق مرزی مورد بررسی قرار گرفت.

رووف یکشنبه شب در اظهاراتی مطبوعاتی عنوان داشت که این نشست بر پرونده گسترش نیروهای گارد مرزی در اقلیم متمرکز است و پرونده مناطق مورد مناقشه میان اقلیم کردستان و دولت فدرال و مکانیزم پر کردن خلأهای امنیتی در این مناطق جهت جلوگیری از سوء استفاده داعش از این خلأها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر، یک افسر در فرماندهی ارتش عراق تاکید کرد که تفاهم‌های خوبی میان فرماندهی ارتش و پیشمرگ‌ها جهت تقویت همکاری امنیتی مشترک وجود دارد.

این افسر که نخواست نامش فاش شود، در مصاحبه با العربی الجدید تصریح کرد که تفاهم‌های پیشرفته‌ای درمورد رفع خلأهای امنیتی در مناطق مورد مناقشه از طریق تقویت حضور نظامی ارتش و پیشمرگ‌ها وجود دارد و طرح‌های مشترکی در این خصوص تدوین خواهد داشت. مرحله خوبی از همکاری نظامی میان دو طرف وجود دارد و نخست وزیر بر گسترش همکاری تاکید دارد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 135156 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها