رئیس جمهور آمریکا رکورد زد

نتایج یک نظرسنجی مشترک توسط رویترز و موسسه ایپسوس نشان می دهد میزان تایید عملکرد جو بایدن در سال جدید میلادی به کمترین میزان خود در دوران ریاست جمهوری اش رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا رکورد زد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، نتایج یک نظرسنجی مشترک توسط رویترز و موسسه ایپسوس نشان می دهد میزان تایید عملکرد جو بایدن در سال جدید میلادی به کمترین میزان خود در دوران ریاست جمهوری اش رسیده است.

براساس نتایج این نظرسنجی که نخستین نظرسنجی انجام شده در سال جدید میلادی و در آستانه اعلام احتمالی رسمی شرکت بایدن در انتخابات 2024 است، تنها 40 درصد مردم آمریکا عملکرد بایدن را تایید می کنند.

براین اساس، میزان تایید بایدن در بین سلف های پیشین خود یعنی ترامپ و اوباما در ایام پیش از اعلام نامزدی مجدد در انتخابات، کمتر است. میزان تایید عملکرد بایدن در آن زمان 44 درصد و میزان تایید عملکرد ترامپ در آن زمان 37 درصد بوده است با این تفاوت که اوباما در رقابت با میت رامنی در انتخابات دوباره پیروز شد و بار دیگر به سمت ریاست جمهوری رسید اما ترامپ در مقابل بایدن شکست خورد.

این در حالی است که کاخ سفید در حال حاضر با موضوع دیگری مشغول است و آن پرونده کشف اسناد طبقه بندی شده از دفتر سابق جو بایدن در واشنگتن و محل زندگی وی در ایالت دلاور است.

علاوه بر این، نتایج نظرسنجی دانشگاه کویینی پیاک نشان می دهد 60 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی که از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات و طرفداران مستقل هستند، معتقدند بایدن در پرونده کشف اسناد طبقه بندی شده، عملکرد درستی نداشته و 37 درصد افراد می گویند بایدن باید با اتهامات جنایی روبرو شود.  

در حالی که بیش از 10 روز از کشف اسناد طبقه بندی شده از دفتر سابق جو بایدن در اندیشکده ای در واشنگتن و منزل شخصی وی می گذرد، وزارت دادگستری آمریکا امروز از کشف شش سند طبقه بندی شده دیگر در خانه جو بایدن در ویلمینگتون ایالت دلاور خبر داد.

باب بائر یکی از وکلای بایدن اظهار کرد وزارت دادگستری در جریان بازرسی دوباره از خانه رئیس جمهور، شش سند دیگر شامل اسنادی را که به عنوان اسناد طبقه بندی شده علامت گذاری شده بودند، کشف کرده که برخی از آنها به دوران تصدی بایدن در سنای آمریکا از سال 1973 تا 2009 بر می گردد. برخی دیگر از این اسناد، به دوران تصدی او در سمت معاونت باراک اوباما رئیس جمهور سابق از سال 2009 تا 2017 باز می گردد.

بائر هیچ اشاره ای به محل دقیق کشف این اسناد در خانه بایدن نکرده است. اسناد قبلی کشف شده در این خانه در گاراژ و در نزدیکی انباری خانه پیدا شده بود.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد اغلب رای دهندگان آمریکایی معتقدند نگهداری اسناد طبقه بندی شده دولتی از سوی بایدن در اقامتگاه و دفتر سابقش، نقض جدی امنیت ملی ایالات متحده است.

علاوه بر این، 83 درصد رای دهندگان معتقدند اف بی آی باید در مورد این پرونده تحقیقات کاملی انجام دهد در حالی که 17 درصد می گویند نیازی به تحقیقات اف‌بی‌آی نیست.

در همین حال، در نظرسنجی دیگری که توسط «باشگاهی برای رشد» در مورد نامزدی بایدن و ترامپ در انتخابات انجام شده، در انتخابات ریاست جمهوری 2024 با حضور بایدن و ترامپ، بایدن با 8 درصد پیش خواهد بود. همچنین نظرسنجی یو اس ای تودی نیز در ماه گذشته حاکی از آن است که بایدن با 47 درصد در مقابل 40 درصد پیروز خواهد شد.

نظرسنجی های قبلی نشان می داد که میزان حمایت از عملکرد بایدن در بین مردم آمریکا به کمترین میزان خود رسیده است.بایدن با 40 درصد کمترین میزان نرخ تایید عملکرد در سه ماهه ششم دوران ریاست جمهوری در بین روسای جمهور آمریکا را داشته است.

براین اساس، تنها 37 درصد از آمریکایی ها از اقدامات بایدن رضایت داشتند و بیشتر آمریکایی ها بایدن را به دلیل ایجاد تورم افسارگسیخته، و ناامنی های مرزی و اقتصادی در دوران ریاست جمهوری اش، مقصر می دانستند.

این در حالی است که جو بایدن آماده می شود تا پس از سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت کشور در مقابل کنگره، حضور دوباره خود در انتخابات ریاست جمهوری 2024 را اعلام کند./ تسنیم

ت ت
کدخبر: 134859 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها