کابینه نتانیاهو تحریم شد

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هم در واکنش به تخلیه این کانون جواب تماس تلفنی نتانیاهو را نداده است.

کابینه نتانیاهو تحریم شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان از خبرگزاری فلسطینی سما، بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هم در واکنش به تخلیه این کانون جواب تماس تلفنی نتانیاهو را نداده است.

این اقدام در پی بروز اختلاف در کابینه رژیم صهیونیستی به دنبال تخلیه یک کانون شهرکسازی جدید در نزدیکی نابلس صورت می‌گیرد.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور تخلیه این کانون را داد؛ اما اسموتریچ به عنوان وزیر دوم در این وزارتخانه گفت تا زمانی که بررسی انجام نشده این کانون تخلیه نشود، در نهایت عملیات تخلیه به حمایت نتانیاهو انجام شد و همین امر اسموتریچ و حزبش را عصبانی کرد.

ایتامار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی هم گفت، در جلسه امروز دولت خواستار تخلیه فوری خان الاحمر خواهد شد.

وی افزود: قانون، قانون است، تحت هیچ شرایطی نمی‌پذیرم که تنها کانون‌های شهرک سازی یهودی تخلیه و تخریب شوند در حالی که فلسطینی‌ها در سراسر کرانه باختری به ساخت و ساز غیر قانونی ادامه می‌دهند. قانون باید برای همه اجرا شود.

ساکنان روستای خان الاحمر هم در واکنش به این اظهارات بن گویر اعلام کردند که از جای خود تکان نمی‌خورند حتی اگر آن را بر سرشان خراب کنند.

اعضای کنست از حزب لیکود قصد دارند به منظور تحت فشار گذاشتن نتانیاهو برای تخلیه و تخریب روستای خان الاحمر واقع در قدس شرقی روز دوشنبه در این روستا گشت زنی کنند.

احتمال می‌رود دولت رژیم صهیونیستی حکم تخریب خان الاحمر را پس از موافقت دادگاه عالی رژیم صهیونیستی بنا به درخواست سازمان شهرکسازی به ریاست اسموتریچ اجرایی کند.

اعضای کنست رژیم صهیونیستی از حزب لیکود درصدد بازدید از روستای فلسطینی‌نشین خان احمر در قدس شرقی با هدف اعمال فشار بر دولت نتانیاهو جهت تخریب و تخلیه این روستا هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، احتمال می‌رود که دولت رژیم صهیونیستی به زودی حکم تخریب روستای خان احمر را اجرا کند.

دادگاه اسرائیلی با درخواست انجمن شهرک‌سازی "ریگاویم" که ریاست آن را اسموتریچ رهبر حزب صهیونیسم دینی و وزیر دارایی دولت جدید رژیم صهیونیستی بر عهده دارد، موافقت کرده است.

انجمن مذکور خواستار تخریب و تخلیه این روستای فلسطینی‌نشین شده بود.

پایگاه خبری عبری زبان "وای نت" تاکید کرد که بازدید اعضای کنست از روستای خان احمر قبل از ارائه پاسخ دولت رژیم صهیونیستی به دادگاه عالی در رابطه با مساله تخلیه این روستا در فوریه آینده انجام خواهد گرفت.

منبع مذکور اشاره کرد که این مساله یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی نتانیاهو خواهد بود. او در دولت‌های قبلی خود نیز نتوانست حکم تخریب این روستا را اجرا کند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 134836 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها