خبر دلخراش آمریکا از افغانستان

پترائوس می‌گوید چشم انداز آینده افغانستان تحت کنترل طالبان «کاملاً مبهم» به نظر می‌رسد و او هیچ نشانه‌ای از پیشرفت نمی‌بیند. وضعیت برای زنان در این کشور تاریک است، «آنچه شما می‌بینید تحمیل مجدد نوع رژیم با تفسیر قرن ۸ از اسلام فوق‌محافظه کارانه است که به افغانستان بازگشته است، پس از ۲۰ سال فرصتی که ما با حضور خود در آنجا فراهم کردیم.»

خبر دلخراش آمریکا از افغانستان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، پترائوس می‌گوید چشم انداز آینده افغانستان تحت کنترل طالبان «کاملاً مبهم» به نظر می‌رسد و او هیچ نشانه‌ای از پیشرفت نمی‌بیند. وضعیت برای زنان در این کشور تاریک است، «آنچه شما می‌بینید تحمیل مجدد نوع رژیم با تفسیر قرن ۸ از اسلام فوق‌محافظه کارانه است که به افغانستان بازگشته است، پس از ۲۰ سال فرصتی که ما با حضور خود در آنجا فراهم کردیم.»

او که یک دهه پیش فرماندهی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در افغانستان را برعهده داشت، می‌گوید: «نتیجه خروج ما نه تنها دلخراش و غم‌انگیز بود، بلکه کاملاً فاجعه‌بار بود و این ارزیابی طی یک سال و نیم گذشته به طور فزاینده‌ای تایید شده است.»

ژنرال پترائوس افزود: «وضعیت بسیار ناامیدکننده است. برای مدت بسیار قابل توجهی فراتر از سوء تغذیه و گرسنگی بخشی از جمعیت، اکنون با هوای بسیار سرد زمستان هم مواجه هستند.»/ ایسنا

ت ت
کدخبر: 134809 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها