ارتش اوکراین بیانیه صادر کرد

فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین سه‌شنبه در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر کرد، گفت: من نیازهای فوری نیروهای مسلح اوکراین را که تحقق آنها پیروزی ما را سرعت می‌بخشد، تشریح کردم.

ارتش اوکراین بیانیه صادر کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان از خبرگزاری رویترز، اوکراین تلاش می‌کند تا ناوگانی از تانک‌های جنگی مدرن را از کشورهای غربی بگیرد و امیدوار است از آنها برای بیرون راندن نیروهای روسی که فوریه گذشته حمله کرده و بخش‌هایی از قلمروی آن در جنوب و شرق را به کنترل خود درآوردند، استفاده کند.

«والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین سه‌شنبه در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر کرد، گفت: من نیازهای فوری نیروهای مسلح اوکراین را که تحقق آنها پیروزی ما را سرعت می‌بخشد، تشریح کردم.  

زالوژنی در مصاحبه‌ای با اکونومیست در ماه دسامبر گفته بود که اوکراین به ۳۰۰ تانک، ۶۰۰ تا ۷۰۰ خودروی جنگی پیاده‌نظام و ۵۰۰ هویتزر برای کمک به عقب راندن نیروهای روس نیاز دارد. او گفت: می‌دانیم که می‌توانیم این دشمن را شکست دهیم اما به منابع نیاز داریم.

ایالات متحده فعلا در طول جنگ روسیه و اوکراین، به بزرگترین تامین‌کننده کمک نظامی برای کی‌یف تبدیل شده است. متحدان غربی اوکراین قرار است روز جمعه در یک پایگاه هوایی ایالات متحده در آلمان گرد هم آیند تا با تمرکز بر پیشنهادات برای تهیه تانک‌های جنگی مدرن، از کی‌یف حمایت نظامی کنند.

تانک‌های لئوپارد ساخت آلمان که ارتش‌های سراسر اروپا از آنها دارند، محتمل‌ترین گزینه برای ارسال در تعداد بالا هستند، اما بدون تأیید برلین نمی‌توان آنها را دوباره به اوکراین صادر کرد.

ژنرال زالوژنی در بیانیه خود از ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بابت «حمایت مستحکم و کمک ایالات متحده و متحدان به اوکراین» قدردانی کرد./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 134025 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها