ناتو زمان از سرگیری مذاکرات را اعلام کرد

فرمانده ارشد سابق ناتو در مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی نیویورکی گفت، از نظر او هیچ یک از طرفهای جنگ در اوکراین در طول فصل زمستان یک تحول را رقم نخواهند زد.

ناتو زمان از سرگیری مذاکرات را اعلام کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، جیمز استاوریدیس، فرمانده ارشد سابق ناتو در مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی نیویورکی گفت، از نظر او هیچ یک از طرفهای جنگ در اوکراین در طول فصل زمستان یک تحول را رقم نخواهند زد.

استاوریدیس در این مصاحبه ادعا کرد: "من پیش‌بینی نمی‌کنم هیچ یک از این طرفها دست کم در این فصل زمستان هیچ تحولی را رقم بزنند. متاسفانه اولین  شانس برای اینکه بتوانیم به مذاکرات وارد شویم بعد از فصل زمستان مطرح خواهد شد. روسها قرار است فرسوده و خسته شوند و نیروهای زیاد و همچنین تجهیزات فراوانی را از دست بدهند."

استاوریدیس تصریح کرد، معتقد است در نیمه دوم سال جاری میلادی برای مذاکرات اصرار خواهند کرد. او گفت: در سمت اوکراینی فشار غرب برای اجتناب از هزینه‌های بیشتر چشمگیر خواهد شد. وقتی من کلیت وضعیت را در نظر بگیرم، با ادامه هر چه بیشتر جنگ، اوکراینی‌ها در روی زمین می‌برند اما روسها در آسمان برنده هستند. بگذارید همه در زمانی حوالی اواسط سال ۲۰۲۳ برای مذاکرات فشار وارد کنند."

این اظهارات استاوریدیس در حالی مطرح شدند که اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در آمریکا روز یکشنبه گفت، از میلیاردها دلار کمک ارائه شده از سوی آمریکا برای حمایت از ضد حمله‌ اوکراین علیه روسیه به خوبی استفاده شده است.

کنگره آمریکا ماه گذشته میلادی یک بسته بودجه ای ۱.۷ تریلیون دلاری دولت را تصویب کرد که شامل ۴۵ میلیارد دلار برای اوکراین و دیگر متحدان ناتو است. برخی از قانون‌گذاران برجسته جمهوری‌خواه نارضایتی خود از ادامه کمک‌ها به اوکراین در بحبوحه درگیری‌ها را علناً اعلام کرده‌اند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 132269 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها