تاثیر عجیب حمله به لهستان بر مذاکرات| این کشور پای میز نشست

رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه اعلام کرد: مسکو باب مذاکره با اوکراین را نبسته است و با ادامه مذاکرات مخالفتی ندارد.

تاثیر عجیب حمله به لهستان بر مذاکرات| این کشور پای میز نشست
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه اعلام کرد: مسکو باب مذاکره با اوکراین را نبسته است و با ادامه مذاکرات مخالفتی ندارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، وی ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین را متهم کرد که پس از حادثه اصابت موشک به خاک لهستان در صدد کشاندن ناتو به درگیری با روسیه است.

مقام روس تاکید کرد غرب نمی‌خواهد روابط خود را به کلی با روسیه قطع کند.

پیشتر مشاور ولودیمیر زلنسکی با رد هر نوع مذاکره با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تأکید کرد: اوکراین برای مذاکره با رئیس جمهور آینده روسیه آمادگی دارد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز در مقابل گفت: «ما یا منتظر تغییر موضع رئیس جمهور فعلی خواهیم بود یا منتظر خواهیم بود تا رئیس جمهور بعدی اوکراین موضع خود را به نفع مردم کشورش تغییر دهد».

این در حالی است که در شرایط موجود و مشکلاتی که کشور‌های حامی اوکراین درگیر آن شده اند و به دنبال کاهش حمایت مالی و تسلیحاتی از کی یف هستند، واشنگتن پست به نقل از افراد مطلع گزارش داده بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به طور خصوصی از اوکراین خواسته است که آمادگی خود را برای مذاکره با روسیه نشان دهد./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122548 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها