افشای نقشه جدید روسیه برای اوکراین

معاون پنتاگون در امور سیاسی، در جریان سفر به خاورمیانه به خبرنگاران گفت: «روس‌ها در تلاشند تا سامانه‌های دفاع هوایی اوکراین را تحت تاثیر قرار دهند و فرسوده کنند».

افشای نقشه جدید روسیه برای اوکراین
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، مقام ارشد پنتاگون گفت که افزایش حملات موشکی روسیه در اوکراین جهت پایان دادن به تجهیزات دفاع هوایی اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» روسیه با این برنامه ریزی امیدوار است نیروهایش بر حریم هوایی اوکراین  تسلط  کامل پیدا کنند.

«کالین کال» معاون پنتاگون در امور سیاسی، در جریان سفر به خاورمیانه به خبرنگاران گفت: «روس‌ها در تلاشند تا سامانه‌های  دفاع هوایی اوکراین را تحت تاثیر قرار دهند و فرسوده کنند».

کال افزود، می‌دانیم که فرضیه روسیه برای پیروزی چیست و متعهدیم که پدافند هوایی اوکراین را حمایت کنیم.

رئیس‌جمهور اوکراین نیز روز پنجشنبه با اذعان به حملات موفق هوایی روسیه گفت، ۱۰ میلیون اوکراینی بدون برق هستند. «ولودیمیر زلنسکی» رئیس ‌جمهور اوکراین گفت: «قطع برق در بسیاری از شهرها و مناطق کشور رخ می‌دهد. حدود ۱۰ میلیون اوکراینی بدون برق مانده اند».

بر اساس این گزارش، جمعیت اوکراین قبل از شروع تهاجم نظامی روسیه حدود ۴۰ میلیون نفر بود. طبق گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون حدود ۱۲ میلیون اوکراینی به دلیل جنگ کشور را ترک کرده‌اند. بیشترین قطع برق در مناطق «خارکی‌یف»، «ژیتومیر»، «کی‌یف» و «لویو» ثبت شده است.

مقام‌های ارشد نظامی آمریکا نیز  از احتمال کم پیروزی نظامی اوکراین بر روسیه و تداوم حمایت از ارتش اوکراین خبر دادند. ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت:«احتمال کمی وجود دارد که اوکراین بتواند روسیه را مجبور به ترک تمام اراضی خود کند.»

ژنرال  میلی ادامه داد: «احتمال پیروزی نظامی اوکراین، بیرون راندن روس‌ها از تمام  اوکراین و احتمال وقوع آن به این زودی‌ها از نظر نظامی کم است» (جزئیات بیشتر).

 در تحولی دیگر، نیروی هوایی روسیه در بحبوحه تشدید جنگ با اوکراین، شماری از بمب‌افکن‌های سوخو-۳۴ را دریافت کرد. روسیه اعلام کرده که شرکت هواپیمایی «یونایتد» سری جدید بمب افکن‌های «سوخو-۳۴ ام» را به نیروهای روس تحویل داده است.

در  بیانیه دولت روسیه آمده است، که این جنگنده‌ها تحت دستورات شورای هماهنگی برای برآورده کردن خواسته نیروهای مسلح روسیه در جریان عملیات نظامی در اوکراین به نیروهای روس تحویل داده شده است.

«دنیس مانتوروف» معاون نخست وزیر روسیه گفت، به عنوان بخشی از اجرای دستور دفاعی دولت، جنگنده‌های سوخو-۳۴ را ساخته شده و به وزارت دفاع روسیه تحویل داده شد.  

سوخو-۳۴ ام مجهز به بمب‌ها و راکت‌های مختلف هدایت ‌شونده و غیرهدایت‌ شونده است. این هواپیما دارای موتورهای توربوجت «ای ال-۳۱» و رادار قدرتمند «اس اچ-۱۴۱» برای یافتن  انواع اهداف هوایی و زمینی است./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 122294 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها