در اسرائیل؛

سفیر اوکراین احضار شد

وزارت خارجه رژیم اسرائیل امروز سه شنبه سفیر اوکراین در تل‌آویو را به دلیل حمایت کی‌یف از پیش‌نویس قطعنامه فلسطین احضار کرد.

سفیر اوکراین احضار شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، وزارت خارجه رژیم اسرائیل امروز سه شنبه سفیر اوکراین در تل‌آویو را به دلیل حمایت کی‌یف از پیش‌نویس قطعنامه فلسطین احضار کرد.

تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا پیش نویس قطعنامه‌ای را تقدیم مجمع عمومی سازمان ملل کرد که در آن از دادگاه بین المللی می‌خواست در مورد جرایم و جنایت‌های اسرائیلی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین از سال 1967 رأی صادر کند.

در جلسه رأی به این پیش نویس غیرالزام آور، اوکراین به آن رأی داد. مقامات اوکراین بارها از اینکه اسرائیل در جنگ روسیه علیه کی‌یف از اوکراین حمایت تسلیحاتی نکرده، انتقاد داشته است.

رژیم اسرائیل در دو راهی حمایت از اوکراین قرار دارد و از آن می ترسد که حمایت از کی‌یف در جنگ روسیه علیه اوکراین باعث خشم مسکو و پوتین شده و به تغییر در سیاست‌های روسیه در قبال تل‌آویو منجر شود. حتی اخیرا خودروهای زرهی «آمر» اسرائیلی در منطقه آزاد شده خرسون مشاهده شد که تل‌آویو سریعا هرگونه تحویل سلاح را تکذیب کرد و گفت که احتمالا این جنگ‌افزارها از طریق کشور ثالثی به دست اوکراین رسیده است.

«گیلاد آردان»، سفیر رژیم اسرائیل به معاریو گفت که تل‌آویو تلاش می‌کند با مکانیزم‌هایی جلوی انجام تحقیقات و به ثمر نشستن تلاش‌های فلسطینیان را بگیرد.

«ریاض منصور» نماینده دائم تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل متحد یک روز بعد از تهیه پیش نویسی قطعنامه‌ای برای ارائه به دادگاه بین المللی و موافقت سازمان ملل با این پیش‌نویس گفت: « ما همچنان به برملا کردن جنایت­‌های اشغالگران ادامه می‌دهیم.»

کمیته چهارم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که مربوط به پایان دادن به پدیده استعمار است، روز جمعه (یازدهم نوامبر) با پیش نویس قطعنامه موافقت کرد./ آخرین خبر

ت ت
کدخبر: 121654 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • فوت می‌کنند، می‌خندند، سفارش خرید می‌دهند، از حال بد حیوان خانگی‌شان می‌گویند، آدرس غلط می‌دهند و بعضی‌ها هم از دادن…