خانم زیبا رئیس جمهور اسلوونی شد+عکس

«ناتاشا پیرس موسار» ۵۴ ساله در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری اسلوونی پیروز شد و خود را نخستین رئیس دولت زن این کشور نامید.

خانم زیبا رئیس جمهور اسلوونی شد+عکس
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، «ناتاشا پیرس موسار» ۵۴ ساله در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری اسلوونی پیروز شد و خود را نخستین رئیس دولت زن این کشور نامید.

پیرس موسار در این دور از رقابت‌های انتخاباتی توانست با کسب ۵۳.۸۳ درصد آرا در مقابل رقیبان خود اندزه لوگر، وزیر خارجه سابق اسلوونی و سیاستمدار جناج راست با ۴۶.۱۷ درصد آراء به پیروزی برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهور در اسلوونی یک مقام تشریفاتی است، اما به این حال چندین مقام ارشد از جمله رئیس بانک مرکزی توسط رئیس‌جمهور معرفی می‌شوند.

پیرس موسار پس از انداختن رأی خود در صندوق‌ها گفت: «من انتظار دارم رئیس‌جمهور بعدی اسلوونی به فکر شهروندان این کشور باشد و نماینده خوبی برای آن‌ها باشد. من فکر می‌کنم زمان یک رئیس‌جمهور زن فرارسیده است.»

در اولین دور این انتخابات که یکشنبه ۲۳ اکتبر (اول آبان) برگزار شد، هیچ یک از ۷ نامزد نتوانستند بیش از ۵۰ درصد آراء را به دست آورند و به این ترتیب «پیرس موسار» و «لوگر» به دور دوم راه یافتند.

«ناتاشا پیرس موسار» به عنوان یک وکیل، پیش از این سابقۀ وکالت برای «ملانیا ترامپ» همسر «دونالد ترامپ» را در پرونده‌هایی با موضوعات مرتبط با زادگاهش اسلوونی داشته است. او که در دوران ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» در آمریکا برای وکلات همسرش استخدام شده بود، سعی داشت در این مدت از منافع ملانیا ترامپ در کشور زادگاهش محافظت کند؛ از جمله این که مانع از اقدام شرکت‌ها برای تجاری‌سازی محصولاتشان با نام او شود.

ناتاشا پیرس موسار

ت ت
کدخبر: 121231 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها