کره شمالی شلیک کرد

پس از آنکه کره شمالی اعلام کرد که پرتاب‌های موشکی اخیر،"حملاتی شبیه‌سازی‌ شده" علیه کره جنوبی و آمریکا بود، امروز (چهارشنبه) دست کم یک موشک بالستیک دیگر را به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

کره شمالی شلیک کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش مُنیبان، پس از آنکه کره شمالی اعلام کرد که پرتاب‌های موشکی اخیر،"حملاتی شبیه‌سازی‌ شده" علیه کره جنوبی و آمریکا بود، امروز (چهارشنبه) دست کم یک موشک بالستیک دیگر را به سمت دریای شرقی شلیک کرد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی هنوز اعلام نکرده که چه نوع موشکی شلیک شده و چند کیلومتر مسیر را طی کرده است. اقدام امروز کره شمالی پس از آن انجام شد که در چند روز اخیر این کشور در پاسخ به رزمایش‌های اخیر کره جنوبی و آمریکا چندین موشک پرتاب کرده بود.

اوایل امروز، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که قسمت‌های کشف‌شده یکی از موشک‌های کره شمالی که هفته پیش شلیک شد، نشان داد که متعلق به پدافند هوایی دوره اتحاد جماهیر شوروی بوده و به دهه ۱۹۶۰ برمی‌گردد.

همچنین روز دوشنبه ستاد کل ارتش خلق کره شمالی (KPA)، سئول و واشنگتن را به ایجاد "برخورد بی‌ثبات‌تر" متهم کرد و متعهد شد که با "اقدامات نظامی پایدار و قاطع" با رزمایش‌های آن‌ها مقابله کند. ارتش کره شمالی در ادامه افزود: «هرچقدر تحریکات ارتش دشمن بیشتر شود، ارتش خلق کره شمالی هم تمام و کمال و با بی‌رحمی با آن‌ها مقابله خواهد کرد.»

هم زمان با اینکه امروز آرای انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا شمارش می‌شوند و نتایج لحظه به لحظه تغییر می‌کنند، کره شمالی پرتاب موشکی خود را انجام داد. برخی از کارشناسان معتقدند که نتایج انتخابات آمریکا سیاست‌های دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا را نسبت به کره شمالی تغییر نخواهد داد.

وزارت دفاع کره جنوبی امروز گفت که نتایج تحلیل‌های ما در روز یکشنبه نشان می‌دهد که یکی از پرتاب‌های اخیر کره شمالی مربوط به موشک‌های زمین به هوای SA-۵ این کشور بود. این وزارتخانه ادعا کرد که موشک مشابهی توسط ارتش روسیه در جنگ اوکراین استفاده شد. وزارت دفاع کره جنوبی پرتاب این نوع موشک توسط کره شمالی را "قویا محکوم" و خاطرنشان کرد که این اقدام نقض قرارداد نظامی دوجانبه ۲۰۱۸ مبنی بر کاهش تنش‌ها است.

کره شمالی هفته پیش در پاسخ به رزمایش‌های مشترک آمریکا و کره جنوبی، چندین موشک شلیک کرد که از یکی از آن‌ها موشک بالستیک قاره‌پیما بوده که گویا با "شکست" مواجه شد. در پی این شلیک‌ها، دولت ژاپن هشداری را صادر کرد و سپس شهروندان این کشور به پناهگاه رفتند./ ایسنا

ت ت
کدخبر: 120433 تاریخ انتشار
اخبار بین الملل سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها