نام نویسی زمین رایگان آغاز شد +لینک و جزئیات

با مراجعه به سایت و ثبت نام خانواده های دارای شرایط می توانند نسبت به دریافت مسکن رایگان اقدام کنند.

نام نویسی زمین رایگان آغاز شد +لینک و جزئیات

به گزارش منیبان ؛  خانواده هایی که شرایط لازم برای بهره مندی از زمین یا واحد مسکونی رایگان را داشته باشند، باید با مراجعه به سایت مربوطه درخواست خود را ثبت کنند.

برای ثبت نام زمین رایگان باید نشانی اینترنتی سامانه تعیین شد یعنی saman.mrud.ir را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. برای ورود به سایت ثبت نام زمین رایگان فرزند چهارم می توانید از گوشی موبایل یا سیستم های رایانه ای استفاده کرده و از این نظر محدودیتی نخواهید داشت.

 قانون جوانی جمعیت، یکی از طرح‌هایی است که دولت سیزدهم از آغاز به کار، آن را دنبال کرده و طرح‌هایی تشویقی نیز برای آن در نظر گرفته است. یکی از این طرح‌های تشویقی، واگذاری زمین رایگان و مسکن رایگان است.

رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دوران طلایی برای ساخت مسکن کم‌درآمد‌ها آغاز شده است. زمین برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی کم‌درآمد‌ها باید اختصاص یابد.

حسین روحانی‌‌نژاد، رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نخستین گردهمایی گروه‌های مردمی و جهادی و وزارت راه و شهرسازی متشکل از بازآفرینی شهری، مسکن و راه روستایی که با مشارکت سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با بیان اینکه  هر چند وضعیت مسکن قبل و بعد از انقلاب قابل مقایسه نیست و قبل از انقلاب بخش بزرگی از شهرها را حلبی آبادی‌ها تشکیل می‌داد، گفت: با اقداماتی که‌ امروز  صورت گرفته مستأجران هم مسکن مناسبی دارند و بدمسکنی چندان زیاد نیست.

روحانی‌نژاد تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خانه‌دار کردن مردم، در بازسازی حوادث بعد از زلزله و سیل، گام‌های بلندی برداشته است و دلیل آن هم وجود گروه های جهادی است که در حوادث جزو اولین گروه ها هستند که در کنار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت خانه های جدید تلاش می کنند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به مهاجرت مردم از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ گفت: عزم دولت سیزدهم حل مشکلات بخشی از مردم در حوزه مسکن است.

وی با بیان این که باید از ظرفیت این گروه‌های جهادی برای نوسازی مسکن استفاده کرد، گفت: دولت سیزدهم توجه بسیاری برای حل مشکل مسکن دارد و وزیر جهادی راه و شهرسازی نیز تمرکز خود را بر این موضوع گذاشته است.

روحانی نژاد  با بیان اینکه  زمین رایگان برای ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن برای اقشار کم درآمد در این دولت تخصیص یافته است گفت:  امیدواریم امسال  با تخصیص زمین برای ۵۰ هزار واحد مسکونی دیگر دولت سیزدهم به دوران طلایی ساخت مسکن کم درآمدها تبدیل شود.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین  گفت: ایام بسیار مبارک است و این را می‌دانیم که بسیج سازندگی به عنوان یکی از جلوه‌های مهم مردم سالاری دینی از سوی امام مسلمین و امت بنیان نهاده شد.

او افزود: بسیج سازندگی در دوره ای که احساس می شد به یک محدوده جهادی و بزرگ در کشور نیاز است تشکیل شد و در قالب اردوگاهی گزارش به رهبری رسید و ایشان دستور تشکیل این نهاد مردمی را صادر کردند.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: برخلاف بسیج نظامی، در بسیج سازندگی عموم ملت ایران می توانند در آن شرکت و نقش آفرینی کنند. در واقع شرایطی برای خود مردم ایجاد می شود تا در میدان های نقش آفرینی هر کسی در هر جایی با تمسک به روحیه جهادی بتواند وارد عرصه خدمت شود.

سردار سلیمانی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب گفت: ایشان تاکید کردند تحقق راهبردها منوط به حضور مردم است و بسیج سازندگی محلی برای کسانی است که دل در طلب مردم سالاری دینی دارند.

او بیان کرد: ما در مرحله ای قرار داریم که باید نسخه مردم سالاری اسلامی را در قالب بیانیه گام دوم انقلاب تکامل بخشیم. البته دشمن برای جلوگیری از تکامل یافتن انقلاب هر کاری می‌کند.

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین، طرح نوسازی بافت های فرسوده شهری را یک جهاد بسیار بزرگ دانست و گفت: اقدام وزیر راه و شهر سازی و معاونین و مدیران کل در استان ها که قدم به پیش نهادند تا با مجموعه های جهادی یک کار گسترده جهادی را آغاز کنند، همان تکامل بخشیدن به نسخه متعالی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: ما یک کشور بزرگ با در اختیار داشتن همه ظرفیت‌ها و یک ملت بزرگ با آرمان های بزرگ و یک رهبر شجاع حکیم و فرزانه هستیم که به نقطه تمدن سازی رسیده ایم که باید ارزش این کار را برای جوانان تبیین کنیم، تا جامعه مهدوی شکل بگیرد و با تکثیر آن و کنار هم قرار گرفتن ملت های مسلمان در کنار آن تمدن اسلامی شکل می گیرد و هم اکنون جبهه های مقاومت شکل گرفته است.

شرایط دریافت زمین رایگان در سال ۱۴۰۳ 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه همه برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در راستای طرح جوانی جمعیت در حال تحقق است، گفت: در همین راستا، زمین رایگان به بیش از ۱۳۰ هزار خانوار در سال آینده، به واجدین شرایط واگذار می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، از واگذاری زمین رایگان به خانوارها در سال 1403 خبر داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه همه برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در راستای طرح جوانی جمعیت در حال تحقق است، گفت: در همین راستا، زمین رایگان به بیش از ۱۳۰ هزار خانوار در سال آینده، به واجدین شرایط واگذار می‌شود.

محمدعلی زهره‌ای، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی پس از برگزاری جشن اهدای زمین رایگان به خانوار‌های مشمول قانون حمایت از جوانی جمعیت گفت: سیاست‌های کلان رئیس‌جمهور در خصوص جوانی جمعیت ابلاغ و اقدامات قانونی برای هدایت کشور به سمت‌و‌سوی تحقق این هدف انجام شده است.

او با بیان اینکه در همین چارچوب در سال ۱۴۰۲، عملیات اجرایی در دو مرحله در حوزه وزارت راه و شهرسازی نیز انجام شده است، ادامه داد: همزمان با دهه مبارک فجر، جشن اهدای زمین رایگان به ۲۱۹ خانوار مشمول قانون حمایت از جوانی جمعیت  را شاهد هستیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی از برنامه‌ریزی برای واگذاری زمین رایگان به بیش از ۱۲۰ هزار خانوار در اقصی نقاط کشور خبر داد و تاکید کرد: اگر این هدف محقق شود، اقدام بی‌سابقه سراسری در سال آینده خواهد بود.

زهره‌ای با تاکید بر اینکه هم‌وطنان در آینده‌ای نزدیک، خبر‌های بیشتر و بهتری از این واگذاری‌ها را خواهند شنید، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی با جدیت هرچه تمام‌تر، پیگیر تحقق برنامه‌های وزارتخانه در این زمینه است.

 

ت ت
کدخبر: 216827 تاریخ انتشار
منبع اندیشه معاصر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها