با 5 میلیارد و 250 میلیون آپارتمان‌ بازسازی شده در تهران بخرید/ جدول

هر ملکی که پس از مدتی قدیمی محسوب می‌شود، قطعا پس از بازسازی برای آن ارزش افزوده ایجاد می‌شود.

با 5 میلیارد و 250 میلیون آپارتمان‌ بازسازی شده در تهران بخرید/ جدول
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، اخیرا تبلیغی از بازسازی یک آپارتمان در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در این ویدیو فردی که متخصص بازسازی ملک بود از سود یک میلیاردی آپارتمان پس از بازسازی خبر داد.

به گفته این فرد متخصص در بازسازی، بازسازی یک آپارتمان 100 متری که برای بازسازی هر متری مربع آن 6 میلیون تومان نیاز است، مجموعا 600 میلیون تومان آب می‌خورد و واحدی که 7 میلیارد و 600 میلیون تومان ارزش اولیه آن بوده، ارزش آن بعد بازسازی یک ماهه و هزینه 600 میلیون تومانی به 9 میلیارد و 200 تومان می‌رسد.

رییس هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای جدید به مدیران عامل شهرهای جدید دستور داد نسبت به نصب دوربین سایت‌هایی مسکن مجهز به هوش مصنوعی تا ۲۰ فروردین اقدام کنند.

برخی در واکنش به این ادعا نوشتند که تنها اثری که بر ملک دارد، بالارفتن سرعت پسند مشتری است و بازسازی بیشتر از یک ماه طول می‌کشد. برخی هم نوشتند، با 600 میلیون هزینه بازسازی و فروش آن با ارزش یک میلیارد تومان بالاتر، تنها 400 میلیون تومان سود داشته است.

داوود بیگی‌نژاد، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این رابطه به اکوایران می‌گوید: «هر ملکی که پس از مدتی قدیمی محسوب می‌شود، قطعا پس از بازسازی برای آن ارزش افزوده ایجاد می‌شود و در تمام دنیا مرسوم است. از این پس با توجه به روند ساخت‌وساز و قدمت ملک‌های موجود و عدم توجیه در نوسازی آنها، بازسازی ملک می‌تواند کار جدیدی باشد که هم ‍‌اکنون نیز در حال انجام است.»

fxukjGIfDVIh

او ادامه می‌دهد: «اما اینکه چه میزان سود پس از بازسازی به آن تعلق می‌گیرد بستگی به قیمت و منطقه دارد؛ امکان دارد این بازسازی در منطقه‌ای از تهران ماکسیمم 50 تا 100 میلیون تومان سود داشته باشد و در جای دیگر از تهران، این مبلغ بسیار متفاوت باشد؛ بنابراین بستگی به مکان و متراژ و نوع متریال در بازسازی دارد.»

بررسی‌ها نشان می‌دهد، آپارتمان 48 متری و 20 سال ساخت و بازسازی شده در بریانک، 3 میلیارد و 300 میلیون تومان و آپارتمانی 95 متری و 25 سال ساخت در نارمک، 20 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

در ازگل، واحدی 75 متری و 16 سال ساخت، 7 میلیارد و 600 میلیون تومان و در شهران شمالی، واحدی 83 متری و 17 سال ساخت، 5 میلیارد و 250 میلیون  تومان به فروش می‎‌رسد.

ت ت
کدخبر: 207638 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  نظرسنجی

  کدام یک از سریال های نوروزی - رمضانی صداوسیما را پسندیدید؟

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها