قیمت طلا سقوط کرد

​قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۴۲ سنت رسید.

قیمت طلا سقوط کرد
بیشتر بخوانید:

پایین آمدن امید به کاهش زود هنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده و قیمت طلا را کاهش داده است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۲۰۳۳ دلار و ۴۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با یک افزایش ۰.۰۴ درصدی به ۲۰۴۸ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

طبق گفته برخی تحلیلگران، واقعیت این است که عملکرد اقتصاد آمریکا تقریباً مثبت بوده و در نتیجه فدرال رزرو تمایل چندانی به آغاز روند کاهش نرخ بهره ندارد.

این تحلیلگران عقیده دارند برای افزایش قیمت طلا رشد اقتصاد باید آهسته‌تر شود و تورم هم به طور مداوم رو به کاهش باشد.

مدیران خودور ام وی ام(صفحه خبر-میان مطلب)

چندین نفر از مقامات فدرال رزرو در اظهارات خود در روز چهارشنبه دلایل بسیاری را برای عدم ضرورت آغاز زود هنگام روند کاهش نرخ بهره در آمریکا برشمردند.

تاجران حالا ۶۱ احتمال می‌دهند کاهش نرخ بهره از ماه مه آغاز شود. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

از طرف دیگر قیمت پالادیوم ۱.۳ درصد کاهش یافته و به ۸۸۲ دلار و ۸۵ سنت در هر اونس رسیده است. پالادیوم در اولین ساعات امروز تا ۸۵۶ دلار و ۳۸ سنت پایین آمده بود که پایین‌ترین قیمت آن طی ۵ سال گذشته بوده است.

قیمت پالادیوم برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۸ در روز پنجشنبه به کمتر از قیمت پلاتین رسید.‌ از هر دوی این فلزات در خودروسازی استفاده می‌شود.

قیمت نقره ۰.۲۶ درصد افزایش یافته و به ۲۲ دلار و ۷۰ سنت رسیده است. پلاتین هم با یک افزایش ۰.۴۱ درصدی ۸۹۳ دلار و ۴۸ سنت معامله می‌شود.

ت ت
کدخبر: 200432 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها