جرایم جدید رانندگی اعلام شد

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ جرایم جدید رانندگی را اعلام کرد.

جرایم جدید رانندگی اعلام شد
بیشتر بخوانید:

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ جدول نمره منفی تخلفات رانندگی را تشریح کرد و شرایط ابطال گواهینامه رانندگی به دلیل داشتن نمره منفی را اعلام کرد.

تردد با خودروی دارای نقص فنی ۷۵ هزار تومان جریمه، ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در پی دارد.

سرهنگ فیروز کشیر معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با رکنا در خصوص بند‌های ۱۰ تا ۱۵ جدول تخلفات حادثه ساز گفت: پلیس به برخی از تخلفات مانند تخلفات حادثه ساز علاوه بر اعمال قانون نمره منفی نیز می‌دهد. این نمره پلیس نمره‌ای ایجابی است و راننده متخلف را به سمت و سویی می‌برد که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر رعایت نماید.

وی افزود: عبور وسایل نقلیه از پیاده رو نیز یکی دیگر از تخلفات حادثه ساز می‌باشد که پلیس بار‌ها در خصوص عدم انجام این تخلف به رانندگان هشدار داده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: برای تخلف عبور از پیاده رو مبلغ ۶۵ هزار تومان جریمه و ۵ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۷ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

سرهنگ کشیر افزود: مورد بعدی در جدول تخلفات حادثه ساز، عدم رعایت حق تقدم است که بیشترین تصادفات را نیز در این بخش به خود اختصاص می‌دهد و برای آن ۵۰ هزار تومان جریمه و ۴ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: دور زدن در محل ممنوع نیز از دیگر تخلفات حادثه ساز می‌باشد که قانونگذار برای آن هم اعمال قانون و هم نمره منفی در نظر گرفته است که مبلغ ۷۵ هزار تومان جریمه و برای آن ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۵ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه که یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها را در حین رانندگی به رانندگان می‌زند نیز از جمله تخلفات حادثه ساز است که اگر در سرعت بالای ۶۰ کیلومتر در ساعت باشد ۱۰۰ هزار تومان جریمه و ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۵ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی در نظر گرفته شده است.

سرهنگ کشیر افزود: تردد با خودرویی که دارای نقص فنی می‌باشد نیز ۷۵ هزار تومان جریمه و ۳ نمره منفی برای خودرو‌های شخصی و ۶ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی اعمال خواهد شد.

ت ت
کدخبر: 199916 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها