کدام خودرو جایگزین پژو پارس می‌شود؟

براساس اظهارات رادمنش معاون تحقیقات ایران خودرو، توقف تولید پژو پارس را در پایان سال ۱۴۰۲ شاهد خواهیم بود.

کدام خودرو جایگزین پژو پارس می‌شود؟

همان‌طور که انتظار داشتیم، ایران خودرو خروج پژو پارس از خط تولید را تایید کرد. براساس اظهارات رادمنش معاون تحقیقات ایران خودرو، توقف تولید پژو پارس را در پایان سال ۱۴۰۲ شاهد خواهیم بود. او این کار را مقارن با حذف پلتفرم پژو ۴۰۵ عنوان کرد، اظهار نظری که چندان درست به نظر نمی‌رسد.

به گزارش منیبان به نقل از دیجیاتو، خودرویی که جایگزین پژو پارس می‌شود، سورن پلاس با موتور XU۷P است؛ بنابراین نه پلتفرم پژو ۴۰۵ و نه پیشرانه آن از خودروسازی ایران حذف نخواهند شد، بلکه در قالبی جدید به حیات خود ادامه خواهند داد. پلتفرم پژو ۴۰۵ برای توسعه نسل‌های مختلف سمند از جمله سورن پلاس و خانواده دنا مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر وانت آریسان ۲ نیز براساس پلتفرم و موتور پژو به تولید می‌رسد. تفاوت‌های سورن پلاس XU۷P با پژو پارس XU۷P نیز تنها در بخش ظاهر داخلی و خارجی خودرو هستند.

توقف تولید پژو پارس، تصمیم پر ریسک ایران خودرو

پژو پارس در طول دو دهه اخیر یکی از پرفروش‌ترین محصولات ایران خودرو بوده است؛ بنابراین جایگزینی آن با یک محصول دیگر تصمیم پر ریسکی برای مدیران این شرکت محسوب می‌شود. ایران خودرو در سال ۱۴۰۲ پژو ۲۰۶ محبوب را به کلی از خط تولید خود کنار گذاشت و به جای آن تیپ‌های مختلف پژو ۲۰۷ و رانا پلاس را جایگزین کرد. با این حال مشخص نیست که جایگزینی پژو پارس محبوب با سورن پلاس XU۷P چه نتایجی خواهد داشت. تولید سورن پلاس XU۷P به زودی در سایت‌های کرمانشاه، فارس و خزر ایران خودرو آغاز خواهد شد.

از ابتدای تولید پژو پارس در ایران خودرو تاکنون، تغییرات بسیاری روی این خودرو اعمال شده است. با این حال همچنان پارس ظاهری آشنا برای مشتریان ایرانی دارد و البته بسیار محبوب است. ایران خودرو مدتی پیش از نسخه فیس‌لیفت این خودرو موسوم به پژو پارس بهینه پرده برداشت. هنوز اخبار دقیقی در خصوص تولید این خودرو منتشر نشده است، با این حال پژو پارس بهینه به موتور TU۵ پلاس مشترک با تارا مجهز خواهد بود.

ت ت
کدخبر: 187232 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها