افت ۵۰۲۹ واحدی شاخص بورس

​در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص کل بورس با کاهش ۵ هزار و ۲۹ واحدی مواجه شد.

افت ۵۰۲۹ واحدی شاخص بورس

به گزارش منیبان به نقل از مشرق، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به کاهش قرار گرفت و شاخص کل در پایان معاملات با ۰.۲۴ درصد کاهش نسبت به روز قبل به رقم ۲ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۶۱ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز با ۱۵۴۴ واحد کاهش به رقم ۷۲۲ هزار و ۴۳۴ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس که ناشی از ارزش روز ۶۰۰ شرکت بورسی است به بیش از ۷ میلیون و ۴۷۴ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۳ میلیارد سهام در قالب ۲۹۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز قبل ۰.۲۴ درصد افت کردند. این دو شاخص با معیار هموزن نسبت به روز قبل ۰.۲۱ درصد کاهش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰.۲۵ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۰.۲۶ درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۱ درصد کاهش یافت.

امروز نماد فولاد مبارکه و ملی صنایع مس ایران بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای پالایش نفت اصفهان، بانک ملت، پتروشیمی پارس، پالایش نفت تهران و معدنی‌ و صنعتی‌ چادرملو به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز ۱۸۳ واحد عقب‌نشینی کرده و به رقم ۲۶ هزار و ۲۹۵ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۴۳۹ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۵۹ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۳.۵ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۷۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۱ هزار و ۷۷۴ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل فرابورس و شاخص قیمت نسبت به روز قبل ۰.۶۹ درصد کاهش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن ۰.۵۵ درصد افت کردند، شاخص بازار اول فرابورس ۰.۷۴ درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۶۸ درصد افت کرد.

امروز نمادهای آریا ساسول، صبا تأمین، مالی سپهر صادرات، فولاد هرمزگان جنوب، تولید نیروی برق دماوند، ایران‌خودرو دیزل و پتروشیمی زاگرس بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

ت ت
کدخبر: 177096 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها