افزایش ۱۵۱ درصدی فرار سرمایه از بورس تهران

در هفته اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران تداوم داشت و شاهد خروج پول حقیقی در تمام روز‌های معاملاتی بودیم

افزایش ۱۵۱ درصدی فرار سرمایه از بورس تهران
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، در اولین روز هفته ۹۴۶ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. رقم خروج پول حقیقی در روز یکشنبه ۴۰۶ میلیارد تومان و روز دوشنبه ۸۳ میلیارد تومان خارج شد. روز سه‌شنبه نیز رقم پول خروجی ۲۲۱ میلیارد تومان بود.

در آخرین روز معاملاتی هفته نیز شاهد خروج پول برای ششمین روز متوالی بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۱۸۱ میلیارد تومان بود.

در مجموع کل هفته هزار و ۸۳۷ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۳۶۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین رشد ۱۵۱ درصدی داشته است.

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

روز شنبه نماد معاملاتی بانک تجارت -وتجارت- بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. پس از وتجارت، نماد‌های شستا، شپنا، خودرو و شتران در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نماد‌های سصفها، پسهند و وسپهر بیشترین ورود پول را داشتند.

روز یکشنبه نیز شپنا، تاصیکو، وبملت، فولاد، شستا، شبندر و شتران بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در مقابل وخارزم، شستان، وپست و فسوژ بیشترین ورود را ثبت کردند.

روز دوشنبه بیشترین خروج سرمایه به نماد‌های فملی، وبملت، شپنا، شبندر و شبریز تعلق داشت. در سوی دیگر، نماد‌های خبهمن، وسدید و وبهمن بیشترین ورود را داشتند. روز سه‌شنبه ثفارس، حکشتی، شپنا، شتران و خگستر بیشترین خروج سرمایه حقیقی را داشتند و در مقابل وبهمن، تپسی و چکاپا بیشترین ورود را ثبت کردند.

در آخرین روز هفته نیز بیشترین خروج متعلق به وبملت، فملی، خبهمن، شبندر، وتجارت و خگستر بود و در سوی دیگر ذوب، بتهران، حفارس، وسالت و فولاد بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را داشتند.

ت ت
کدخبر: 176447 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها