آموزش و پرورش یک بخشنامه مهم صادر کرد

معاون انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش از ارسال یک بخشنامه به مدارس درباره لباس فرم دانش آموزان خبر داد.

آموزش و پرورش یک بخشنامه مهم صادر کرد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، آموزش و پرورش یک یخشنامه مهم صادر کرد .براساس این بخشنامه هیچ الزام و اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از تولیدی خاص وجود ندارد.

هر سال تابستان پس از پایان روند ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس از اوایل شهریور ماه کار تهیه لباس فرم مدارس آغاز می‌شود؛ رویه‌ حاکم در سال‌های اخیر این است که در اکثر موارد، تولیدی خاصی از سوی مدرسه به والدین معرفی می‌شود و آنها با مراجعه به تولیدی و تهیه لباس فرم، تازه متوجه رنگ و مدل آن می‌شوند.

اگر چه مسئولان آموزش و پرورش می‌گویند، الزامی در تهیه لباس فرم مدارس وجود ندارد با این وجود آنچه در سال‌های اخیر خانواده‌ها با آن مواجه بودند، اجبار در تهیه لباس فرم به صورت سالانه است و به ازای جنس و کیفیت پارچه نیز قیمت‌ها متفاوت است اما در اکثر موارد خانواده‌ها از کیفیت پارچه نیز رضایتی ندارند.

در یک بررسی اجمالی برای سال تحصیلی جدید متوجه شدیم که کف قیمت لباس فرم در شهر تهران از 350 هزار تومان آغاز می‌شود؛ از سوی دیگر با توجه به الزامی که در تهیه لباس فرم وجود دارد و تغییر رنگ و مدل لباس فرم دانش‌آموزان در هر پایه تحصیلی، اگر دانش‌آموزی بخواهد از لباس فرم سال تحصیلی گذشته استفاده کند، این امکان وجود ندارد.

معاون دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد که هیچ الزام و اجباری برای تهیه لباس فرم مدارس از تولیدی خاص وجود ندارد.

ت ت
کدخبر: 174628 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها