وام ۱۵۰ میلیونی به کدام سربازان تعلق می گیرد؟

پرداخت وام ۱۵۰ میلیونی سربازان آغاز شده و این گروه تنها تا پایان تیر برای ثبت نام وام سربازی فرصت دارند. اما مدارک لازم برای دریافت وام سربازی چیست و این وام به کدام سربازان تعلق می‌گیرد؟

وام ۱۵۰ میلیونی به کدام سربازان تعلق می گیرد؟

به گزارش منیبان، چندی پیش بود که مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت از پرداخت وام سربازی خبر داد.

آنگونه که این مقام مسئول توضیح داده سقف وام سربازی ۱۵۰ میلیون تومان است و پرداخت آن شرایط خاصی دارد.

این وام تنها به سربازانی پرداخت می‌شود که دوره سربازی خود را به پایان رسانده باشند. اما همه سربازان شامل این وام نمی‌شوند و تنها افرادی می‌توانند متقاضی دریافت وام سربازی باشند که تاریخ ترخیص آن‌ها کمتر از ۵ سال باشد. به عبارتی این وام به سربازانی تعلق می‌گیرد که از سال ۱۳۹۷ به بعد خدمت سربازی را به پایان رسانده باشند.

شرط دیگر برای دریافت وام سربازی، طی کردن دوره‌های مهارت‌آموزی و داشتن گواهی مربوط به گذراندن این دوره‌هاست. این گواهی‌ها ممکن است در زمینه‌های مختلفی مانند فرهنگی، هنری، صنعتی، کشاورزی، خدمات باشد.

شرط دیگر برای دریافت این وام محدودیت سنی است. این وام به افراد زیر ۱۵ سال پرداخت نمی‌شود.

همچنین افراد برای دریافت این وام اشتغال‌زایی باید دارای تابعیت ایرانی و کارت ملی هوشمند و معتبر باشند.

مدارک لازم برای دریافت وام سربازی ۱۴۰۲

یکی از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت وام سربازی، داشتن گواهی‌نامه معتبر گذران دوره‌های مهارت‌آموزی است.

دیگر مدارک لازم برای دریافت این وام، مانند مدارک اعزام به خدمت سربازی است و شامل کارت ملی معتبر و شناسنامه متقاضی است.

مدرک مورد نیاز دیگر، مدرک تحصیلی افراد است که نشان می‌دهد سطح تحصیلات هر کدام از سربازان چه میزان است. چون میزان وام پرداختی تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان است و بر اساس میزان تحصیلات افراد پرداخت می‌شود.

آخرین و مهم‌ترین مدرک برای دریافت وام سربازی، کارت پایان خدمت است و تنها کارت افرادی پذیرفته می‌شود که از سال ۹۷ به بعد صادر شده باشد.

اقساط وام سربازی

افرادی که این وام را دریافت می‌کنند می‌توانند با یک تنفس یک ساله، اقساط آن را تا ۷ سال بازپرداخت نمایند. سود این وام نیز بین ۲ تا ۴ درصد تعیین شده است. البته برای دریافت این وام باید یک کسب و کار مورد نظر یا شغل مناسبی را معرفی کرد.

سایت ثبت نام وام سربازی

اما متقاضیان برای اطلاع از شرایط و ثبت نام وام سربازی باید به چه سامانه‌ای مراجعه کنند؟ آدرس اینترنتی سایت وام سربازی smaher.ir است و افراد می‌توانند برای دریافت این وام و کسب اطلاعات دیگر به این سامانه مراجعه کنند.

همچنین افراد برای ثبت نام وام باید به این سامانه مراجعه کنند و اطلاعات شخصی و مدارک لازم را در این سامانه بارگذاری کنند.

ت ت
کدخبر: 164537 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها