جذاب شدن سرمایه‌گذاری در بورس با اجرای یک قانون جدید

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: قانون مالیات برعایدی سرمایه موجب خواهد شد تا بازار‌های موازی بازار سرمایه با خروج نقدینگی مواجه شوند.

جذاب شدن سرمایه‌گذاری در بورس با اجرای یک قانون جدید
بیشتر بخوانید:

 به گزارش منیبان، علی محمودیان؛ کارشناس بازار سرمایه، در گفتگو با خبرنگار ایبِنا گفت: مالیات بر عایدی سرمایه در بلند مدت به نفع بازار سرمایه است. زیرا اگر فردی یک ملک را خریداری کند و تصمیم داشته باشد این ملک را در همان سال به فروش برساند، باید ۶۰ درصد از سود خود را به عنوان مالیات بر عایدی سرمایه بپردازد که در این صورت هزینه سرمایه‌گذاری بالا رفته و دیگر به صرفه نخواهد بود.

این تحلیل گر بازار‌های مالی افزود: بازار‌های دیگر مانند بازار خودرو، ارز و طلا نیز به همین شکل است، اما قانون مالیات بر عایدی سرمایه شامل سرمایه گذاری در بازار سرمایه نمی‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: قانون مالیات بر عایدی سرمایه موجب خواهد شد تا بازار‌های موازی بازار سرمایه با خروج نقدینگی مواجه شوند و در ادامه نیز سرمایه گذارانی که قصد سفته‌بازی غیرمولد در کوتاه مدت دارند مجبور به سرمایه گذاری در بلند مدت و در بازاری مولد خواهند شد.

محمودیان در پایان تأکید کرد: با افزایش هزینه سفته‌بازی و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، دلالی در بازار‌ها به شدت کاهش خواهد یافت و با کاهش دلالی، نوسانات بازار‌ها افت می‌کند، در نتیجه قانون مالیات بر سوداگری علاوه بر کمک به کنترل تورم بسیاری از سرمایه‌ها را به سمت بازار سرمایه سوق داده و به رشد تولید نیز سرعت خواهد داد.

ت ت
کدخبر: 161877 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها