آخرین مهلت ثبت‌نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان

ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان که از روز شنبه، ۲۷ خردادماه آغاز شده تا ۳۱ خرداد نیز ادامه دارد. این تسهیلات در این مرحله، به ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شود.

آخرین مهلت ثبت‌نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به گفته میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، این وام در آستانه دهه امامت و ولایت (۸ تا ۱۶ تیرماه) پرداخت می‌شود.

اما بازنشستگان برای ثبت نام وام ۲۰ میلیونی خود یا باید به صورت آنلاین ثبت نام کنند و یا برای ثبت نام حضوری، به کانون‌های بازنشستگی در سراسر کشور مراجعه و برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کنند.

آنگونه که اعلام شده افراد برای دریافت این وام باید حتما حقوق بازنشستگی خود را از بانک رفاه دریافت کنند و برای دریافت این تسهیلات نیازی به ضامن ندارند. این وام به صورت قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد و با اقساط ۲۴ ماهه پرداخت می شود و اقساط آن کمتر از یک میلیون تومان در ماه است.

بعد از ثبت‌نام، کلیه مراحل بررسی شرایط متقاضیان و  پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به مراجعه بازنشستگان به بانک و شعب تأمین‌اجتماعی وجود ندارد.

شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه چیست؟

مالکیت تلفن همراه، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه بانک رفاه در دو سال گذشته، و داشتن سن کمتر از ۷۷ سال و همچنین داشتن حساب در بانک رفاه کارگران با حداقل ۱۰۰ هزار تومان موجودی شرایط دریافت این تسهیلات است.

مطالعه بیشتر:شارژ کالابرگ آغاز شد/ حدود ۸ میلیون ایرانی در دهک دهم درآمدی

در صورت دارا بودن این شرایط متقاضیان در این مرحله می‌توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی ثبت‌نام خود را نهایی کنند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک و سازمان تأمین‌اجتماعی ندارند و در صورت داشتن شرایط، مبلغ تسهیلات به حساب مستمری‌بگیر واریز می‌شود. بازپرداخت این تسهیلات دو ساله به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد است.

ت ت
کدخبر: 161483 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها