این خودرو یک شبه 80میلیون ریخت!

روند نزولی قیمت خودرو همچنان ادامه دارد به طوری که خودرو لاماری ایما طی یک روز ۸۰ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و به دو میلیارد و ۷۰ میلیون تومان رسید گرچه طی هفته‌های گذشته قیمت خودرو با سرعت زیادی روند صعودی را طی کرد، اما از چند روز گذشته با آغاز ریزش قیمت دلار بازار خودرو هم دنده معکوس کشید و قیمت برخی مدل‌ها کاهش یافت.

 این خودرو یک شبه 80میلیون ریخت!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، به نظر می‌رسد اکنون این بازار ارز است که هیجانات خود را بلافاصله در بازار خودرو هم تخلیه می‌کند؛ اما این هیجانات در زمان سقف‌شکنی‌های دلار شدت و سرعت بیشتری دارد تا زمان کف‌نشینی ارز. چراکه از زمان رکوردشکنی قیمت دلار تا امروز، قیمت این ارز ۱۴ هزار تومان کاهش پیدا کرد؛ یعنی ریزش حدود ۲۲ درصدی قیمت‌ها، با این حال ریزش قیمت انواع خودرو تقریباً در محدوده یک درصد است.

پراید ۱۱۱ که هفته‌های گذشته روند افزایش قیمت را در پیش گرفته بود، دیروز پنج میلیون تومان گران و در نرخ ۳۴۵ میلیون تومان عرضه شد و پژو ۲۰۷i که روزها بود با جهش قیمت همراه شد و قیمت آن در بازار افزایش یافت، ۱۸ میلیون تومان ارزان و در نرخ ۶۲۸ میلیون تومان عرضه شد و قیمت دنا پلاس هم با ۱۵ میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته در  نرخ ۷۶۰ میلیون تومان عرضه شد.

پژو پارس سال، مدل ۱۴۰۰ که در روزهای گذشته جهش قیمتی زیادی را تجربه کرد، امروز ۱۷ میلیون تومان ارزان شد و  به نرخ ۴۷۱ میلیون تومان در بازار خودرو کشور رسید و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که یکی از پرطرفدارهای بازار خودروهای داخلی است، امروز با ۱۵ میلیون تومان کاهش قیمت نسبت به روز گذشته همراه شد و نرخ ۵۰۵ میلیون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد.

در این میان، خودروهای خارجی و مونتاژی بازار خودرو قیمت های جدیدی را در کارنامه خود ثبت کردند به طوری که لاماری که یکی از خودروهای تازه‌وارد بازار کشور است، دیروز رکورد جدیدی را ثبت کرد. این خودرو طی یک روز ۸۰ میلیون تومان ارزان شد و به دو میلیارد و ۷۰ میلیون تومان رسید.

دیگنیتی نیز نسبت به روز گذشته ۹۷ میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و در قیمت یک میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان عرضه شد و کیا اپتیما هیبریدی مدل ۱۳۹۷ هم دیروز به پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید همچنین م وی ام X۲۲ pro نیز روز دوشنبه، در قیمت یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان عرضه شد.

به گزارش تجارت‌نیوز،  قیمت خودرو پس از طی کردن یک روند صعودی، در روزهای اخیر هم‌گام با ریزش نرخ ارز، با ریزش قیمت‌ها همراه شده است. در این میان، زمزمه‌هایی مبنی بر کاهش قیمت ۱۰۰ میلیون تومانی در میان خودروهای داخلی به گوش می‌رسد.

کارشناسان معتقدند که تمام رفتار بازار به نرخ ارز بستگی دارد. اگر در ریزش نرخ ارز تداوم وجود داشته باشد، به نظر می‌رسد خودرو نیز افزایش قیمت ماه گذشته خود را جبران کند. البته برخی دیگر نیز معتقدند که دیگر کاهش قیمتی اتفاق نخواهد افتاد و تنها قیمت‌ها در همین بازه‌های فعلی تثبیت می‌شوند.

ت ت
کدخبر: 144614 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها