فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد

​درحالی رئیس سازمان هواپیمایی از مجازبودن فروش بسته‌ای بلیت (اجباری) در ایام نوروز خبر داده بود که سازمان بازرسی فروش این نوع بلیت را ممنوع اعلام کرد.

فروش اجباری بلیت هواپیما ممنوع شد
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، هفته گذشته رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با پیش‌بینی جابه‌جایی 2 میلیون مسافر در تعطیلات نوروزی، گفته بود: برای مسیر‌های داخلی 11 هزار و 700 پرواز برنامه‌ای و 700 پرواز فوق‌العاده و 4 هزار و 700 پرواز بین‌المللی در نظر گرفته که 635 مجوز پرواز فوق‌العاده صادر شده است.

وی با اعلام این‌که فروش بلیت به‌صورت بسته‌ای در برخی مسیر‌های پروازی مجاز است، افزود: در بعضی مسیر‌ها فروش چارتری ممنوع است و در صورت تخلف مجوز پرواز شرکت‌های هواپیمایی خاطی لغو می‌شود. چنانچه شرکت‌های هواپیمایی نرم‌افزار‌های موبایلی فروش یا آژانس‌های هواپیمایی خارج از قیمت مصوب اقدام به فروش بلیت کنند با آنان برخورد قانونی می‌شود.

این در حالی است که بازرس‌کل امور راه و شهرسازی سازمان بازرسی‌ کل کشور با توجه به در پیش بودن سفرهای نوروزی طی هشداری به رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش اجباری بلیت پروازهای داخلی (فروش تور همراه بلیت در مواقعی که مسافران متقاضی خرید صرفاً بلیت هستند یا تحمیل هرگونه شرایطی خارج از خواست مسافرین) خبر داده است.

به گزارش تسنیم، در زمان حاضر بازار حمل‌ونقل هوایی مسافری کشور با کمبود شدید عرضه مواجه است. مشخص نیست دلیل این کمبود مشکل در تأمین ناوگان است یا این‌که برای فشار بر متولی حمل‌ونقل در راستای افزایش قیمت‌ها، اما آنچه مشخص است بخش مذکور از یک نابسامانی شدید رنج می‌برد که سازمان هواپیمایی کشوری نیز قادر به رفع آن نیست.

هفته گذشته و پیش از صدور مجوز فروش بلیت اجباری پروازهای داخلی، سخنگوی سازمان هواپیمایی از ممنوعیت فروش این نوع بلیت خبر داده بود.

ت ت
کدخبر: 144214 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها
   • اولین مداخله نیروهای دریای آلمان با تسلیحات جنگی که استقرار آن‌ها از روز جمعه (در دریای سرخ) آغاز شد است با یمن اتفاق…