ریزش میلیونی قیمت سکه ادامه دارد؟

ریزش میلیونی قیمت سکه در حالی روز گذشته جریان داشت که یکی از سوالات مردم این است که این کاهش قیمت ادامه دارد؟

ریزش میلیونی قیمت سکه ادامه دارد؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، قیمت طلا و سکه دیروز متاثر از کاهش چهار هزار و ۶۰۰ تومانی قیمت دلار افت محسوسی داشت. ریزش قیمت در بازار‌های مالی در حالی رخ داد که خبر‌های مساعدی از توافق ایران و عربستان منتشر شد و امید‌ها برای احیای توافق برجام در آینده‌ای نزدیک بالا رفت.

معاملات بازار فلز زرد متوقف شد؟

کارشناسان بازار که روند قیمت در بازار‌های مالی را غیر قابل پیش‌بینی عنوان می‌کنند، معتقدند روند قیمت طلا و سکه در روز‌های پایانی سال با نوسان کاهشی همراه است.

معامله‌گران بازار طلا و سکه دیروز با احتیاط معامله می‌کردند و بسیاری نیز از ترس نقره‌داغ شدن، مانند خریداران روز‌های قبل دست از معامله کشیده بودند.

تمام قطعات سکه کانال عوض کردند

شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، قیمت سکه امامی بیشترین سهم از کاهش قیمت را داشت و سه میلیون و ۱۸۵ هزار تومان ریخت. در لحظه نگارش این گزارش، سکه امامی با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۱ هزار تومان معامله شد. قیمت، نوسان زیادی دارد و به نظر می‌رسد تا پایان آخرین معامله امروز روند کاهشی نرخ ادامه داشته باشد.

سکه بهار آزادی با ریزش دو میلیون و ۷۰۱ هزار تومانی به قیمت ۲۱ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان رسید.

نیم سکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ریخت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه نیز یک میلیون تومان ارزان‌تر از روز پنجشنبه معامله شد و به قیمت هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه گرمی ۵۰۰ هزار تومان ریخت و با نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز قیمت طلا نیز ارزان شد. هر مثقال طلا با بیش از یک میلیون و ۱۳ هزار تومان کاهش قیمت به نرخ حدودی هشت میلیون و ۸۶۴ هزار تومانی رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۳۲ هزار تومان ارزان شد و با قیمت دو میلیون و ۴۵ هزار تومان معامله شد. همچنین قیمت هر گرم طلای دست دوم دو میلیون و ۱۹ هزار تومان شد و ۲۳۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

امروز با روند نزولی قیمت طلا و سکه حباب سکه نیز کاهش داشت. بیشترین کاهش حباب مربوط به سکه بهار با یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش بود. حباب سکه بهار یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ریخت.

افزایش احتیاط در خرید و فروش طلا و سکه

در همین راستا محمد کشتی‌آرای کارشناس طلا و جواهر با اشاره به افزایش ۵۷ دلاری انس جهانی طلا از روز پنجشنبه تا کنون به تجارت‌نیوز گفت: «تا روز پنجشنبه قیمت انس جهانی ۱۸۱۵ دلار بود و امروز ۱۸۶۹ دلار شده و به طور متوسط قیمت جهانی طلا ۵۷ دلار افزایش پیدا کرده است؛ طبیعتا این مقدار افزایش برای یک روز زیاد است و می‌تواند قیمت‌ها را شدیدا افزایشی کند، اما از طرف دیگر با انتشار خبر توافق ایران و عربستان و اخبار مثبتی که تبعات این اتفاق دارد طلا و سکه ریخت.»

وی با اشاره به تاثیر توافق ایران و عربستان و تسهیل داد و ستد ارزی برای ایران خاطرنشان کرد: «کاهش ۱۰ درصدی قیمت ارز، در مقابل کاهش دو درصدی قیمت طلای جهانی قابل توجه است. در نهایت قیمت ارز باعث کاهش قیمت طلا و سکه شد.»

این کارشناس طلا و جواهر به کاهش حباب سکه اشاره کرد و گفت: «روند معاملات امروز در بازار فلز زرد متوقف شده است. از فردا داد و ستد‌ها مقداری روشن‌تر و باثبات‌تر خواهد شد و از هیجانات کاذب روز‌های قبل خبری نیست.»

وی افزود: «تاثیر مثبت این رخداد سیاسی بیشتر روی ارز بوده است. کسانی که الان داد و ستد می‌کنند با احتیاط بیشتری خرید می‌کنند.»

کشتی‌آرای ادامه داد: «حباب سکه با توجه به کاهش دادوستد‌ها کاهش داشته است و به طور متوسط در ۱۰ روز گذشته سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان کاهش قیمت حباب داشتیم. بازار فعلا آرام است و به نظر می‌آید در روز‌های پایانی سال، قیمت‌ها از تعادل برخوردار باشد.»

وی با تاکید بر اینکه الان قیمت طلا و سکه بر اساس شاخص قیمت ارز و طلای جهانی است خاطر نشان کرد: «تا ۱۰ روز آینده اگر اتفاق خاصی پیش نیاید به نظر نمی‌آید نوسان افزایشی داشته باشیم و بیشتر نوسان کاهشی خواهد بود. حباب سکه‌های گرمی و ربع به دلیل تقاضای پایان سال کاهش کمتری داشته است.»

ت ت
کدخبر: 144189 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها