ریزش 12هزار تومانی قیمت دلار در بازار

قیمت دلار در بازار غیررسمی و کانال‌های تلگرامی با ریزش ۲ هزارتومانی وارد کانال ۴۸ هزار تومان شد.

ریزش 12هزار تومانی قیمت دلار در بازار
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، نرخ دلار در بازار غیررسمی و کانال‌های تلگرامی با ریزش ۲ هزارتومانی وارد کانال ۴۸ هزار تومان شد.

در یک هفته گذشته قیمت دلار در بازار آزاد با ریزش بیش از ۱۲ هزار تومانی زیان قابل توجهی به خریداران رساند.

قیمت دلار درحالی در بازار آزاد به میانه‌ی کانال ۴۸ هزار تومان رسیده است که امروز جمعه ۱۹ اسفند در صرافی ملی با قیمت ۴۷ هزار تومان به فروش می‌رسید و در بازار خریداری برای این ارز حتی به قیمت ۴۷۵۰۰ تومان نیز وجود نداشت.

ظهر امروز مشاهدات میدانی از خیابان فردوسی تهران و چهارراه استانبول نشان می‌داد که عمده مردم و فعالان حاضر در بازار ارز تمایل به فروش ارز داشتند و پیش‌بینی می‌کردند قیمت در روز‌های آتی نیز روند کاهشی هفته گذشته را نشان دهد.

مدیران صرافی‌ها می‌گفتند با ورود هوشمندانه بازار ساز و اقداماتی از قبیل عرضه ارز پتروشیمی‌ها در بازار و کاهش محدودیت‌های خرید و فروش ارز در شبکه صرافی و همچنین تقویت مرکز مبادله ایران شاهد روند کاهشی نرخ و فروکش کردن انتظارات تورمی و کم شدن قابل توجه خریداران ارز هستیم.

چند روز پیش نیز کامران سلطانی زاده دبیرکل کانون صرافان پیش‌بینی کرد که روند ریزش نرخ ارز ادامه دارد و قیمت دلار در بازار آزاد به ۴۵ هزار تومان هم خواهد رسید.

کارشناسان اقتصادی هم معتقدند با عرضه اوراق گواهی طلا و نفت و متنوع کردن ابزار‌های سرمایه‌گذاری برای عموم مردم و درنتیجه کاهش تقاضای احتیاطی برای ارز و طلا در بازار، روند کاهش قیمت‌ها تقویت خواهد شد.

ت ت
کدخبر: 143838 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها