قیمت کدام سکه بیشتر از همه ریخت؟

قیمت سکه در بازار در حالی شاهد ارزانی بود که یکی از سوالات اصلی این است که هر سکه چه میزان ارزان شده است؟

قیمت کدام سکه بیشتر از همه ریخت؟
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان، بازار سکه و دلار امروز با سرعت بالایی دچار افت قیمت شد، به نحوی که به چند کانال پایین‌تر سقوط کرد. براساس داده‌های شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز، بازار سکه امروز بین ۱۷ تا ۵ درصد کاهش قیمت را ثبت کرد.

بیشترین افت قیمت متوجه سکه امامی شد. دارندگان این سکه امروز ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ضرر کردند. سکه طرح جدید حدود ۱۶.۵ درصد افت ارزش را متحمل شد. آخرین نرخ‌های ثبت شده از این سکه ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

پس از سکه امامی، بیشترین افت قیمت به نیم سکه رسید. این فلز ارزشمند در بازار ۱۱ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است که یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از دیروز کمتر است که معادل ۱۴ درصد است.

ربع سکه با افت ۱۲.۳ درصد در رتبه سوم بیشترین کاهش قیمت قرار دارد. معامله گران بازار طلا در آخرین ساعات ربع سکه را یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزانتر از دیروز، روی نرخ ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش کردند.

رتبه چهارم در اختیار سکه بهار آزادی است که امروز حدود ۹ درصد افت قیمت داشت و یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ارزانتر از دیروز معامله شد. خریداران این سکه را با قیمت ۱۹ میلیون تومان معامله کردند.

کمترین افت قیمت نیز روی سکه گرمی رخ داد. این سکه با قیمت ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان معامله شده است که ۲۵۰ هزار تومان ارزانتر از دیروز است. میزان افت قیمت سکه گرمی ۵.۷ درصد برآورد می‌شود.

سکه امروز با چه دلاری فروخته شد؟

سکه امامی امروز با دلار ۴۵ هزار تومانی خرید و فروش شد. خریداران سکه بهار آزادی را نیز با دلار ۴۴ هزار تومان در بازار معامله کردند.

بین دلار سکه امامی و نیم سکه اختلاف قیمت قابل توجهی وجود دارد. نیم سکه با دلار ۵۳ هزار تومانی محاسبه می‌شود.

ربع سکه نیز گران‌ترین دلار را در دل خود دارد و با دلار ۸۳ هزار تومان در بازار حضور دارد. دلار در بازار سکه گرمی نیز با نرخ دلار ربع سکه خرید و فروش می‌شود.

گزارش یک هفته قبل با عنوان «قیمت دلار در بازار سکه چند است؟» منتشر شد. دلار بازار سکه امامی و بهار آزادی امروز نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است. اما دلار نیم سکه ۴ هزار تومان ارزانتر شده است.

ربع سکه یک هفته قبل با دلار ۸۶ هزار تومانی معامله شد که ۳ هزار تومان از امروز بیشتر است. دلار سکه گرمی امروز، اما فقط هزار تومان ارزانتر از هفته قبل است.

هر چند قیمت در بازار فلز زرد به طرز چشم‌گیری در حال کاهش است، اما این سیگنال ناشی از جو انتظامی بازار ارز و تغییر در ریاست بانک مرکزی شکل گرفت.

افت حباب هم‌پای قیمت سکه

قیمت طلا و سکه به دنبال بازار انتظامی ارز و تغییر در رأس نهاد پولی کشور، مسیر کاهشی را در پیش گرفت. امروز این روند کاهشی قیمت در بازار فلز زرد، میلیونی بود و روند حباب سکه نیز به همین نسبت در مسیر نزول قرار گرفت.

حباب سکه امروز کاهش داشت. بیشترین سهم کاهش حباب برای سکه امامی با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. حباب این سکه امروز به ۱۳ درصد رسید. حباب سکه بهار آزادی نیز حدود ۱۱ درصد بود که ۳۲۰ هزار تومان نسبت به دیروز افت داشت.

حباب نیم سکه امروز با ۹۰۶ هزار تومان کاهش به ۳۳ درصد رسید. حباب ربع سکه امروز بیش از ۷۵۴ هزار تومان کاهش داشت و حباب ۱۰۷ درصدی را ثبت کرد.

سکه گرمی با افت ۸۰ هزار تومانی در حباب، معادل ۱۰۶ درصد از ارزش واقعی آن حباب دارد

ت ت
کدخبر: 130604 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها