منتظر گران شدن دوباره قیمت مواد شوینده باشید!

احتمال گرانی مواد شوینده در حالی در بازار قوت گرفته است که شایعاتی در همین مورد به گوش می‌رسد.

منتظر گران شدن دوباره قیمت مواد شوینده باشید!
بیشتر بخوانید:

به گزارش منیبان،  مدیر یکی از فروشگاه‌ها درباره شایعه تغییر قیمت محصولات شوینده و بهداشتی گفت: شرکت‌ها معمولا ۲ هفته پیش از تغییر قیمت، این موضوع را به فروشگاه‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند و ما تا امروز اطلاعیه‌ای در این زمینه دریافت نکرده‌ایم. با این حال، سوپرمارکت‌ها از تغییر دوباره قیمت شوینده‌ها خبر می‌دهند و می‌گویند که برخی شرکت‌ها اعلام کرده‌اند از آذرماه ۲۰درصد افزایش در قیمت این محصولات اعمال می‌شود.

دبیر انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران درباره شایعه افزایش نرخ شوینده‌ها گفت: هنوز هیچ مصوبه‌ای در این زمینه ابلاغ نشده، اما ما با توجه به رشد قیمت نهاده‌های تولید، مواداولیه و حقوق و دستمزد در یک‌سال اخیر، افزایش قیمتی به میزان ۴۵ درصد را از اردیبهشت امسال درخواست کرده بودیم که وزارت صمت هم با آن موافقت کرد، اما سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار بعد از رایزنی‌هایی که انجام دادند، در آن زمان با ۲۰ تا ۲۵درصد افزایش قیمت موافقت کردند.

جمشید فروزش ادامه داد: متعاقب این موضوع با توجه به اینکه اغلب تولیدکنندگان در زیان بودند، مطالبات برای تامین مانده مطالبات به میزان ۲۰درصد، کماکان وجود داشت، اما هنوز در این زمینه اتفاقی نیفتاده و موضوع در مرحله رایزنی است.

وی درباره احتمال افزایش قیمت محصولات از آذرماه نیز گفت: با توجه به ادامه مذاکرات، زمان قطعی برای اتفاق بعدی در این خصوص متصور نیست، اما بعضی از تولیدکنندگان ممکن است برای رونق فروش در زمینه توزیع محصولات تغییراتی ایجاد کرده یا از افزایش احتمالی قیمت‌ها خبر داده باشند، اما واقعیت این است که فعلا انجمن هیچ مصوبه‌ای در این زمینه از سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار دریافت نکرده است.

ت ت
کدخبر: 121753 تاریخ انتشار
اخبار اقتصادی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها