چطور با پایین‌ترین قیمت یک تردمیل مناسب بخریم؟

امروز قراره با همدیگه درمورد یکی از دستگاه‌های ورزشی محبوب بین مردم گپ بزنیم. مطمئنم که خودتون بیشتر از من از فایده‌ها و مزیت‌های ورزش کردن خبر دارین؛ برای همین سرتون رو درد نمیارم و بدون مقدمه چینی‌های این مدلی، یک‌راست میرم سر اصل مطلب؛ یعنی معرفی تردمیل خانگی و راهنمای خریدش. دوست عزیزم اگه قصد خرید تردمیل برای خانه و استفاده شخصی رو داری، پیشنهاد می‌کنم که این مقاله رو تا آخر بخونی؛ چون خیلی به دردت می‌خوره و انتخاب و خرید تردمیل مناسب رو برات راحت‌تر می‌کنه.

چطور با پایین‌ترین قیمت یک تردمیل مناسب بخریم؟
بیشتر بخوانید:

امروز قراره با همدیگه درمورد یکی از دستگاه‌های ورزشی محبوب بین مردم گپ بزنیم. مطمئنم که خودتون بیشتر از من از فایده‌ها و مزیت‌های ورزش کردن خبر دارین؛ برای همین سرتون رو درد نمیارم و بدون مقدمه چینی‌های این مدلی، یک‌راست میرم سر اصل مطلب؛ یعنی معرفی تردمیل خانگی و راهنمای خریدش. دوست عزیزم اگه قصد خرید تردمیل برای خانه و استفاده شخصی رو داری، پیشنهاد می‌کنم که این مقاله رو تا آخر بخونی؛ چون خیلی به دردت می‌خوره و انتخاب و خرید تردمیل مناسب رو برات راحت‌تر می‌کنه.

تردمیل خانگی چیست؟

خب اول از همه ببینیم که اصلاً تردمیل چی هست (تا به تردمیل خانگی برسیم)؟ تردمیل، در واقع یک دستگاه ورزشیه که شرایط لازم برای پیاده‌روی و دویدن رو برامون شبیه‌سازی می‌کنه. این دستگاه دارای چندین تسمه‌ست که با چرخششون باعث حرکت کردن صفحه‌ی تردمیل می‌شن و به این صورت شرایطی رو برای دویدن و یا راه رفتن ما فراهم می‌کنن. از اونجا که دویدن یجورایی مادر همه‌ی ورزش‌ها محسوب می‌شه و هم برای تناسب اندام، هم آمادگی جسمانی و هم سلامتی بدن تو هر سنی لازمه، می‌تونیم به اهمیت دستگاهی مثل تردمیل پی ببریم.

چطور با پایین‌ترین قیمت یک تردمیل مناسب بخریم؟

تفاوت تردمیل خانگی و باشگاهی

شاید براتون سوال پیش اومده باشه که چرا در طول مقاله مدام از تردمیل‌های خانگی صحبت کردم؛ مگه تردمیل‌های باشگاه با تردمیل‌های خانگی فرقی دارن؟ باید گفت که بله! این دو نوع تردمیل با وجود شباهت‌های بسیارشون، تفاوت‌هایی هم باهم دارن که باعث شده یکیشون برای استفاده تو باشگاه مناسب باشه و یکی برای استفاده تو خونه. تردمیل‌های خانگی نسبت به تردمیل‌های باشگاهی از حجم و وزن کمتری برخوردارن؛ چون که برای فضای خونه طراحی شدن. این تردمیل‌ها معمولاً وزن کمتری رو نسبت به تردمیل‌های باشگاهی تحمل می‌کنن؛ چرا که دستگاه‌های ورزشی که تو باشگاه استفاده می‌شن باید برای همه‌ی افراد با هر وزنی قابل استفاده باشن‌. هر تردمیل دارای عددیه که ماکسیمم سرعتش رو نشون میده. این عدد در تردمیل‌های خانگی نسبت به همتای باشگاهیشون کمتره. با توجه به این تفاوت‌ها، قیمت تردمیل باشگاهی و خانگی هم با هم متفاوته و تردمیل‌های خانگی معمولاً قیمت کمتری دارن؛ پس اگه دنبال خرید تردمیل ارزان هستین حتماً تردمیل‌های خانگی رو به یاد داشته‌باشین.

مزایای استفاده از تردمیل

خودتون حتماً می‌دونین که استفاده از تردمیل مزیت‌های زیادی داره‌. تو این قسمت مهمترین فایده‌هاش رو براتون لیست کردم:

1- استفاده از تردمیل باعث میشه که خطر آسیب‌های احتمالی ناشی از دویدن به حداقل برسه. دویدن روی آسفالت در دراز مدت به مفاصل بدن انسان آسیب میزنه. سطح تردمیل بر خلاف آسفالت، طوریه که این آسیب‌ها رو بسیار کم می‌کنه؛ این ویژگی، تردمیل رو مخصوصاً برای افرادی با مشکل زانو درد و اضافه وزن بسیار مناسب می‌کنه.

۲- راحتی در استفاده از تردمیل خانگی و باشگاهی هم یکی دیگه از دلایل محبوبیت این دستگاهه. استفاده از تردمیل خیلی پیچیده نیست و افراد در هر سنی می‌تونن استفاده ازش رو یاد بگیرن. هم‌چنین تردمیل، فضایی رو برای شما فراهم می‌کنه که بتونین تو خونه و موقع انجام فعالیت‌های دیگه‌ای مثل تلویزیون نگاه کردن، ورزشتون رو هم انجام بدین.

۳- یکی از مهم‌ترین مزیت‌ تردمیل‌‌ها، اینه که می‌تونن به تمرین‌های شما تنوع بدن و اونارو براتون کاملاً شخصی‌سازی کنن. برای مثال ممکنه شما به راه رفتن در شیب کم با سرعت زیاد نیاز داشته‌‌باشین. دستگاه تردمیل شما با تنظیم سرعت و شیب، این شرایط رو براتون فراهم می‌کنه.

۴- مزیت بعدی که این دستگاه رو مخصوصاً در بین بیمارهای قلبی خیلی محبوب کرده، تواناییش در شمارش ضربان قلبه. بالا بودن ضربان قلب تو ورزش فاکتور مهمیه. تردمیل این امکان رو برامون فراهم می‌کنه که عدد ضربان قلبمون رو تو هر لحظه ببینیم و تمرینمون رو با توجه به اون کنترل کنیم.

۵- لاغر شدن انگیزه‌ی خیلی‌ها برای شروع ورزشه. خوشحالم که می‌تونم این خبر خوب رو بهتون بدم که دویدن روی تردمیل، برای کالری سوزی و لاغری می‌تونه خیلی مفید باشه. مخصوصاً اگه شیب دستگاه رو زیاد کنین و سرعت رو بالا ببرین.

۶- یکی دیگه از فایده‌های جالب تردمیل، کمک به استخوان سازیه. به صورت کلی دویدن برای ساخت و سلامت استخوان‌ها مفیده. این مزیت در دویدن با استفاده از تردمیل بیشتر دیده میشه؛ چون آسیب کمتری به مفاصل و استخوان‌های ما میزنه.

۷- بالا رفتن انگیزه و اعتماد به نفس و شادابی هم، یکی دیگه از مزیت‌های تردمیل خانگی یا باشگاهیه. البته این موضوع فقط درمورد تردمیل صدق نمی‌کنه و بین انواع ورزش‌ها مشترکه. ورزش و به‌ خصوص دویدن، باعث افزایش تولید هورمون‌های شادی بخش در بدن میشه و همین موضوع روحیه و اعتماد به نفسمون رو دگرگون می‌کنه.

آیا خرید تردمیل با قیمت مناسب و پایین امکان پذیر است؟

 

ویژگی‌های یک تردمیل خانگی خوب

حالا که در مورد تردمیل و فایده‌های گوناگونش صحبت کردیم، نوبت به معرفی خصوصیت‌های یک تردمیل خوب و مناسب می‌رسه. قبل از هر چیزی انتظاراتی که از تردمیل دارین رو مشخص کنین تا بتونین با توجه به این انتظارات و ویژگی‌های شخصی خودتون و صد البته بودجه‌ی خریدتون، مناسب‌ترین تردمیل رو انتخاب کنین.

قدرت موتور

شاید مهم‌ترین فاکتور در خرید تردمیل، توجه به قدرت موتورش باشه. تردمیلی با موتور بی‌کیفیت و کم‌قدرت، بعد از مدتی خراب میشه. معمولاً قدرت موتور تردمیل خانگی نسبت به تردمیل باشگاهی کمتره؛ ولی بهتره که تردمیلی بخرین که قدرت موتورش از یک و نیم اسب بخار کمتر نباشه. یکی از عواملی که رو موتور تاثیر مستقیم دارن، وزن شماست؛ پس توجه کنین که حتماً تردمیلی مناسب با وزنتون تهیه کنین؛ چرا که در غیر این‌ صورت، موتور دستگاه بعد از مدتی تضعیف و خراب میشه.

یکی دیگه از مواردی که به کیفیت موتور دستگاه مربوطه، سر و صداست. هرچقدر که موتور تردمیل سر و صدای کمتری تولید کنه، کیفیت بالاتری داره.

ابعاد تردمیل

یکی دیگه از ویژگی‌های یک تردمیل خوب، داشتن ابعاد مناسبه. وقتی از ابعاد تردمیل حرف می‌زنیم، درواقع منظورمون طول و عرض تسمه‌ست. شما قبل از خرید تردمیل، باید به اندازه‌ی قدم‌های بلندتون و هم‌چنین فاصله‌ی دستاتون از همدیگه توجه کنین تا بتونین تردمیلی با اندازه‌ی مناسب خودتون رو انتخاب کنین.

عملکردهای اضافی

خیلی از تردمیل‌هایی که دیدیم، تک‌ کاره هستن و فقط برای دویدن و پیاده‌روی قابل استفاده‌ن؛ اما بعضی از تردمیل‌های مدرن هم وجود دارن که امکانات بیشتری هم مثل دراز نشست، ویبراتور لاغری و میل شنا رو هم در اختیار شما قرار میدن.

 • ارتجاعی نبودن سطح تردمیل

یکی از ویژگی‌های مهمی که باید بهش توجه کنین، اینه که سطح تردمیل خانگی و یا باشگاهی نباید فنری باشه و حالت ارتجاعی داشته‌ باشه؛ چون در غیر این‌ صورت موقع دویدن سریع باعث ایجاد لرزش و تکان‌های شدید میشه.

 • قابلیت نشان دادن ضربان قلب

همون‌طور که تو قسمت مزایای تردمیل گفتیم، تردمیل‌ها می‌تونن ضربان قلب رو به ما نشون بدن. حتی اگه بیماری قلبی هم ندارین، سعی کنین حتماً تردمیلی رو انتخاب کنین که این ویژگی رو داشته‌ باشه؛ چون که ضربان قلب موقع ورزش خیلی اهمیت داره.

سخن آخر

تو این مقاله سعی کردم مهم‌ترین فاکتورها رو برای خرید یک تردمیل خانگی خوب توضیح بدم؛ اما مهم‌ترین نکته تو خرید تردمیل، توجه به نیاز شخصیتونه؛ پس فکر نکنین که تردمیلی که امکانات پیچیده‌تری داشته‌‌باشه مناسب‌تره‌؛ بلکه به این فکر کنین که شما چی می‌خواین و به چی نیاز دارین.

 

برچسب ها : تردمیل خانگی چیست,خرید تردمیل با قیمت مناسب,خرید تردمیل خانگی

ت ت
کدخبر: 120521 تاریخ انتشار
اخبار اقتصادی سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها