فوت ۹ کوهنورد در کولاک شدید رشته کوه‌های هیمالیا

مقامات هند اعلام کردند که دست‌کم ۹ کوهنورد هندی در کولاک شدید رشته کوه‌های هیمالیا جان باختند.

فوت ۹ کوهنورد در کولاک شدید رشته کوه‌های هیمالیا

به گزارش منیبان به نقل از فرارو،نیروی هوایی هند امروز پنج شنبه ویدئویی منتشر کرد که در آن تیم‌های امداد و نجات در نزدیکی بالگردی در کوه‌های پوشیده از برف در حال انجام عملیات بودند.

 مقامات هند امروز پنجشنبه اعلام کردند که دست‌کم ۹ کوهنورد هندی در کولاک شدید رشته کوه‌های هیمالیا جان باختند و تیم‌های امداد و نجات اجساد آن‌ها و پنج بازمانده دیگر را با هواپیما به مکانی امن منتقل کردند.

کریشنا بایره گودا، سر وزیر ولایت کارناتاکا واقع در جنوب هند، گفت که گروهی از کوهنوردان این ایالت در کوه‌های دور افتاده ایالت اوتاراکند در شمال هند با برف سنگین مواجه شدند.

نیروی هوایی هند امروز پنج شنبه ویدئویی منتشر کرد که در آن تیم‌های امداد و نجات در نزدیکی بالگردی در کوه‌های پوشیده از برف در حال انجام عملیات بودند.

این وزیر روز چهارشنبه در پستی در شبکه اجتماعی نوشت: بارش شدید برف به کولاک منجر شد و وزش باد شدید متعاقب آن حرکت را غیرممکن کرد. دید افقی به شدت کاهش یافت و برخی از این کوهنوردان جان باختند.

گودا افزود: راهنمای این گروه پس از مدتی کوهنوردی برای یافتن آنتن اتصال شبکه تلفن همراه، عصر روز سه شنبه به امدادگران درباره این وضعیت اطلاع داد و تیم‌های امداد و نجات اوایل روز چهارشنبه (به وقت محلی) به محل وقوع حادثه رسیدند.

ت ت
کدخبر: 219217 تاریخ انتشار
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  در رسانه های دیگر بخوانید
  ارسال نظر

  پربیننده‌ترین
  اخبار روز سایر رسانه ها
   دیگر رسانه ها